• Haberler »
  • Eğitim Haberleri »
  • Diyanet TV yaz kuran kursu 2020 – Yaz kuran kursu kayıt ve frekans bilgileri! Diyanet yaz kura kursu ne kadar sürecek? Diyanet TV canlı yayın izle!

Diyanet TV yaz kuran kursu 2020 – Yaz kuran kursu kayıt ve frekans bilgileri! Diyanet yaz kura kursu ne kadar sürecek? Diyanet TV canlı yayın izle!

29 Haziran 2020 Pazartesi - 13:14 | Son Güncelleme : 29 06 2020 - 13:14

Yaz Kur'an Kursları 'uzaktan eğitimle' bugün başladı. DİYANET İşleri Başkanlığı'nın, Covid-19 salgını nedeniyle uzaktan eğitim yöntemiyle gerçekleştireceği Yaz Kur'an Kursları başladı. Diyanet TV üzerinden ilk dersi Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş verecek. Diyanet İşleri Başkanlığı, her yıl örgün eğitimin tatile girdiği dönemde cami ve Kuran kurslarında açtığı Yaz Kur'an Kursları'nın yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında bu yıl uzaktan eğitim yöntemiyle yapılmasına karar verdi. Peki, Diyanet TV kaçıncı kanalda? Diyanet TV yaz kursu nasıl izlenir? İşte Diyanet TV canlı izlene linki ve Diyanet TV kuran kursu frekansı…


Diyanet TV'den yayımlanacak programlarla yapılacak kurslar bugün başlayacak ve ilk dersi Başkan Ali Erbaş saat 10.30'da verecek. Sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla çocuklara ve gençlere kursları takip etme çağrısında bulunan Erbaş, "Sevgili öğrenciler, kıymetli gençler bu sene yaz Kuran kurslarında maalesef camilerimizin o neşe ve huzur dolu atmosferinden ve arkadaşlarınızdan uzak kalacaksınız. Ancak ister evde ister tatilde, nerede olursanız olun yanınızda televizyon ya da internet varsa Diyanet TVnin yaz Kuran kursu eğitimlerine büyük bir zevkle katılabileceksiniz" dedi. Diyanet TV canlı izlene linki ve Diyanet TV kuran kursu frekansı ile Diyanet TV canlı izlene linki ve Diyanet TV kuran kursu frekansı…

DİYANET TV KUR’AN ÖĞRENİYORUM SAATLERİ

Kur’an’ı Öğreniyorum saat 10.30’da, Dinimi Öğreniyorum saat 11.00’de, Kur’an Okuyorum ise saat 17.00’de olmak üzere 3 kuşak halinde ekrana gelecek. Dersleri takip edemeyen ya da tekrar izlemek isteyenler, Diyanet TV YouTube kanalından ilgili eğitim videolarına erişebilecek.

DİYANET TV FREKANS BİLGİLERİ

Türksat 4A Kapsama: Batı, Frekans:11.958 MHz, Polarizasyon: Dikey (V), Sembol Oranı: 27.500, FEC: 5/6 D-Smart: Kanal 104 
Digiturk: Kanal 68 
Tivibu: Kanal 49 
Teledünya: Kanal 43 

HAFTA İÇİ HER GÜN YAYINLANACAK, NE KADAR SÜRECEK?

6 haftadan oluşan Yaz Kuran Kursları eğitim programında, Kuran-ı Kerim okumayı öğrenmek isteyenler için 'Kuran Öğreniyorum', okuyuşunu güzelleştirmek ve tecvit öğrenmek isteyenler için 'Kur'an Okuyorum', itikat, ibadet, siyer ve ahlak derslerinden yararlanmak isteyenler için ise 'Dinimi Öğreniyorum' başlıkları altında üç farklı ders yer alacak. Dersler Diyanet TVde 3 kuşak halinde ekrana gelecek. Dersleri takip edemeyen ya da tekrar izlemek isteyenler, Diyanet TV YouTube kanalından ilgili eğitim videolarına erişebilecek.

MÜFTÜLÜKLERDEN KİTAPLAR ÜCRETSİZ VERİLECEK

Başkanlığın 'diyanet.gov.tr' adresli web sitesi üzerinden kayıt yaptıran öğrenciler, en yakın müftülüğe başvurmaları halinde 'Yaz Kuran Kursu' kitaplarını ücretsiz olarak alabilecek. Ayrıca kitapların PDF formatına da web sitesinden ulaşılabilecek. Yaz Kuran Kursları'nın sonunda sistemde kayıtlı öğrencilere isteğe bağlı olarak EHYS üzerinden test usulü online değerlendirme yapılacak, başarılı olanlara e-başarı belgesi verilecek.