Dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

27 Mayıs 2018 Pazar - 17:10 | Son Güncelleme : 27 05 2018 - 17:10

Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 2017-2018 eğitim öğretim yılında çeşitli dallarda dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi.


"Kartal'ın Yükselen Yıldızları" ödülerini aldı. Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen  programda, 2017-2018 eğitim öğretim yılında ilçedeki okullarda okuyan,  uluslararası, ulusal ve il düzeyinde katıldıkları yarışmalarda derece alan 350  öğrenciye, madalya ve ödülleri takdim edildi.
 
Ödül töreninde konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Aka, geçen  yılki ödül töreninde 201 öğrenciye 40 bin liralık ödül dağıttıklarını belirterek,  bu yıl 350 öğrenciye 80 bin liralık ödül dağıtacaklarını söyledi. Aka, törenle öğrencilerin motivasyonunu arttırmayı hedeflediklerine  dikkati çekerek, "Onları kalitenin bir parçası kılmak istiyoruz. Onları akademik  alanda, sosyal, kültürel, sportif ve beceri alanında yükselen birer yıldız yapmak  istiyoruz. Müdürlük olarak yönetiminden personeline kadar büyük bir ailenin  mensuplarıyız. Eğitimin kutlu bir dava olduğunun farkında olarak üstlendiğimiz  ulvi emaneti yerine getirme bilinciyle hareket ediyoruz." diye konuştu.
 
  Öğrencileri çok önemsediklerini vurgulayan Aka, sözlerini şöyle  sürdürdü: "Bize emanet edilen öğrencilerimizin her alanda kaliteli bir eğitim  alması için emek harcıyoruz. Bütün bu çalışmalarda asıl gayemiz, insanlığın ortak  değerlerini, milli manevi değerlerini özümsemiş, bilinçli, donanımlı, öz güven  sahibi, insana, özgürlüğe, adalete saygı duyan, kimlik sahibi, üstün karakterli  nesiller yetiştirmektir. Bu anlamda burada bulunan gençlerimiz inşallah gelecekte  iz bırakan gençler olacaklar. Kökü mazide olan, tarihini bilen, çağ açıp çağ  kapama gücünü kendisinde gören şerefli, onurlu bir hayat yaşayarak inşallah  medeniyete öncülük yapacaklar. Burada ödül alacak tüm öğrencilerimizi tebrik  ediyorum. Öğrencilerimizi yetiştiren tüm öğretmenleri de aynı şekilde tebrik  ediyorum."
  
Edebiyattan spora farklı dallardaki yarışmalarda uluslararası alanda  ilk üçe giren öğrencilere yarım, ulusal alanda ilk üçe girenlere çeyrek, il  düzeyinde dereceye giren ilk üç öğrenciye ise gram altın hediye edildi. Programa, Kartal Kaymakamı Cemil Aksak, Kartal İlçe Spor Müdürü  Çağatay Akalın, Kartal İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri,  öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.Ödül töreninin ardından davete katılanlara iftar yemeği verildi.
 
  

ETİKETLER