Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vekalet verdiği kurbanlıklar kesildi

AA |  21 Ağustos 2018 Salı - 13:27 | Son Güncelleme : 21 08 2018 - 13:32

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın vekalet verdiği kurbanlıklar kesildi.


Siirt Müftüsü Ahmet Altıok, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşinin, Diyanet İşleri Başkanı ve Türkiye Diyanet Vakfı  Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'a vekaleten verdiği iki kurbanlığın  Siirt Yatılı Bölge Kur'an kursunda kesildiğini belirtti.
 
Yurt içinde vekalet verilen kurbanların kesilerek ihtiyaç sahiplerine  ulaştırıldığını ifade eden Altıok, "Aziz milletimizin ve ümmetin gönlünde taht  kurmuş güzel insan Cumhurbaşkanımız ve muhterem eşi, vekaletle kurbanlarını  Türkiye Diyanet Vakfına tevdi etmişlerdir. Başkanlığımız adına İl Müftülüğü  olarak bu önemli vazifeyi bugün ifa ettik. Bu onurlu görevi bizlere tevdi  ettikleri için Siirt adına kendilerine teşekkür ediyorum." dedi.
 
Müftü Altıok, "Rabbim daha nice bayramlara böyle güzel ibadetler,  güzel hizmetler yapma fırsatını, şerefini bize lütfeylesin. Rabbim, hem  milletimize hem de İslam alemine daha nice bayramları huzur ve güven içerisinde  kutlamayı nasip etsin." diye konuştu.
SAKARYA'DA DA KESİLDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türk Kızılayı'na  yurt içinde vekalet verdiği kurbanı, Sakarya'da kesildi. 
 
 
Erenler ilçesindeki Et Entegre Tesisi'ndeki kesimhanede gazetecilere  açıklama yapan Türk Kızılayı Kurumsal İletişim Direktörü Ebubekir Kalkan, bu sene  Türk Kızılayı'na yurt içinde vekalet verilen kurbanların tamamının Sakarya'da  kesileceğini söyledi.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kurban vekaletini Türk Kızılayı'na verdiğini  aktaran Kalkan, "Cumhurbaşkanımız ve Kızılay Onursal Başkanımız Recep Tayyip  Erdoğan, kurban vekaletini her sene olduğu gibi bu sene de Kızılay'a verdi.  Ülkemizle birlikte Kenya, Kudüs ve Afganistan için vekalet verdi. Sayın  Cumhurbaşkanımız ve diğer bağışçılarımızın vekaletleriyle kurbanlarımız bütün  dünyaya, gönül coğrafyamıza birer iyilik olarak ulaşacak." diye konuştu.
 
Kalkan, bugüne kadar Türk Kızlayı'na yurt içi ve dışında kesilmek  üzere 150 binin üzerinde hissenin ulaştığını bildirdi.
 
Açıklamanın ardından Kalkan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ismini okuyarak  kasaba vekalet verdi.
 
Kalkan, TBMM Başkanı Binali Yıldırım ile Aile, Çalışma ve Sosyal  Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un da isimlerini okuyarak vekaletlerini  kasaba iletti.

ETİKETLER