Civic Type-R'a 2 yeni üye geldi

23 Şubat 2020 Pazar - 14:40 | Son Güncelleme : 23 02 2020 - 14:40

Civic Type R ürün gamı, Sport Line ve Limited Edition olmak üzere iki yeni özel seri ile genişliyor


Yeni Civic Type R Limited Edition bugüne kadar üretilen en safkan Type R olma özelliği ile öne çıkarken Limited Edition versiyonundan Avrupa için sadece 100 adet üretilecek.
 
Honda, Civic Type R ürün gamını Limited Edition ve Sport Line olmak üzere iki versiyonla genişletiyor. Standart Type R GT versiyonunu temel alan iki yeni versiyon farklı bir tarz ve performans paketi ile Honda’nın ödüllü yüksek performanslı kompakt hatchback modelinin pazardaki konumunu güçlendirmeye devam ediyor. Civic Type R Limited Edition; yeni hafif yapı elemanları, gelişmiş sürüş dinamikleri ve çarpıcı tasarımıyla bugüne kadar üretilen en safkan Type R versiyonu olarak dikkat çekiyor. Civic Type R Sport Line ise Type R modellerine özgü performansı sunuyor ancak daha alçak arka spoyler, 19 inçlik alaşım jantlar ve siyah iç mekânıyla daha az dikkat çeken bir görünüm bekleyenlere hitap ediyor.
 
 
GÖRSEL DOKUNUŞLAR ÖN PLANDA
 
Tüm Honda Civic Type R ürün gamı değişen görünümü ile dikkat çekiyor. 2020 Civic Type R modellerinde ön tampon yenilenirken, tampon alt bölgesindeki sis lambalarının çerçeveleri daha simetrik bir tasarıma kavuştu ve çerçeve ince kanatçıklarla hareketlendirildi. Yeni, daha büyük bir hava girişi ve daha ince ızgara çıtaları yüzde 13 daha büyük bir hava açıklığı sağlıyor. Güncellenen radyatör ile birlikte tüm bu gelişmeler, pist gibi yüksek performans gereksinimlerinin yaşandığı sürüş koşullarında soğutma sıvısı sıcaklığında 10 dereceye kadar azalma (Honda dahili testi) sağlıyor. 2020 Civic Type R modellerinde daha büyük ızgara açıklığından kaynaklanan ön yere basma kuvvetindeki azalmayı dengelemek için yeniden tasarlanan ön tamponun altına bir hava kanalı eklendi. Derin tutulan bu kanal, havayı spoyler üzerinde toplamak üzere oluklarla desteklendi.
 
 
CIVIC TYPE R LIMITED EDITION
 
Pist performansına odaklanarak geliştirilen yeni Civic Type R Limited Edition en dinamik önden çekişli hatchback olmak üzere tasarlandı. Yeni hafif yapı elemanları ile bugüne kadar üretilen en abartılı ve safkan Type R versiyonu olarak dikkat çekiyor.Avrupa için sadece 100 adet üretilecek olan Civic Type R Limited Edition sürüş dinamikleri ve performans noktasında standart Civic Type R versiyonunu temel alıyor. Yeni hafif alaşım 20 inçlik BBS jantlar özellikle yüksek hızlı pist kullanımları için tasarlanan Michelin Cup 2 lastikler tarafından çevreleniyor. Daha kontrollü bir sürüş ve daha fazla direksiyon geri bildirimi için yeni jant lastik kombinasyonuna uygun olarak amortisörler optimize edildi. 
 
SPORTİF KARAKTER
 
Civic Type R Sport Line daha abartılı kardeşlerine oranla daha yumuşak bir sürüş sunuyor. Yeni koyu gri 19 inçlik alaşım jantları daha yumuşak yan duvarlara sahip Michelin Pilot Sports 4S lastikler çevreliyor. Daha yumuşak lastikler ve bagaj ile bagaj kapağındaki özel yalıtım malzemelerinin de katkısıyla daha konforlu, titreşimden arındırılmış ve daha sessiz bir sürüş deneyimi ortaya çıkıyor. Standart Civic Type R gibi yeni Type R Sport Line da bir dizi konfor ve güvenlik donanımlarıyla donatılıyor. Ayrıca yeni versiyonda da DAB radyo, Apple CarPlay ve Android Auto özelliklerini destekleyen 7 inç büyüklüğünde bir bilgi-eğlence sistemi yolculukları keyfe dönüştürüyor. Tıpkı Civic Type R GT gibi Type R Sport Line da yeni Yarış Mavisi (Racing Blue) gövde rengi seçeneğiyle satışa sunulacak.