Beyaz perdedeki en romantik erkekler.. Sakın aldanmayın film bunlar! 02 March, 21:27'de eklendi

Her izlendiğinde gıpta edilen, yutkunma sesinin herkes tarafından duyulacak kadar fazla çıkmasını sağlayan en sevilen filmlerdeki esas oğlanlarımıza bir bakalım.

1. Titanic filmindeki Jack Dawson
Eğer batan bir geminin içinde bulunmak zorunda kalsaydık, şüphesiz bize Jack Dawson’ın (Leonardo DiCaprio) eşlik etmesini isterdik. Gemi batarken Rose ve Jack kendi kurtulmaları dışında birbirlerini düşünmüşlerdi. Jack’in zamansız ölümü hepimizi gözyaşına boğmuştu.
 
2. The Notebook
Bu sahne sanırım ödüller de almış. Ama film boyunca hepimiz gelip çatacak dediğimiz bu sahneyi sabırsızlıkla bekledik. Çiftimiz kavuşunca rahatladık. Yağmur klişe mi evet, hoş durmamış mı. Durmuş. Kız oğlana gelirken ne hissettiğini bilmiyordu bile. 
3. Forrest Gump Filmindeki Forrest
Başlarda Forrest’ın (Tom Hanks) alışılmadık romantiklikte bir adam olduğu düşünülse de Jenny’e aşık olduğunda ne kadar büyük kapasitede bir sevgisi olduğu görülmüştür. Forrest’ın hayattaki temel amacı Jenny ile birlikte olmaktır. Bundan daha romantik ne olabilir?
4. PS: I LOVE YOU 
Bu parkta tanışıyordu çiftimiz. Bu sahne ile. Erkek kıza sokulmak adına komşu köpeğinin vahşiliğini öne sürüyor. Kız da köpeğin tasmasını görmesine rağmen bu tuzağa bilerek düşüyor. Bu güzel sahneye güzel İrlanda manzarası eşlik ediyor. Bu sahnedeki renkler o kadar güzel ki, gerçek değil de hayali bir dünyada geçiyor gibi. 
5. 50 First Dates
Henry, Lucy'ye gitgide daha büyük bir ilgi duymaya başlar. Oralı kızlarla çıkma konusundaki kuralını hiçe sayarak, Lucy'yi ertesi gün beraber kahvaltı etmeye davet eder. Ama bir sonraki gün Café'ye gidip, bir önceki günkü sohbetlerden söz edince, Lucy onun bir tür sapık olduğunu düşünür ve etraftan yardım ister. Henry'nin kim olduğu hakkında hiçbir fikri yoktur. Henry anlar ki eğer Lucy'nini sevgisini kazanmak istiyorsa, hayatı boyunca her gün tekrar sıfırdan başlamak zorundadır.
6. Sweet November
Bu film bir çok romantik sahne içeriyor . Esas oğlanın hediye çuvalı olsun, son sanhesi olsun. Ama benim unutamadığım taksi sahnesidir. Kızın tam ümidi kestiği anda, köşeden dönen bir taksiden fırlayan çiçekler :) Bu kadar etkilenmemin sebebi belki de efsanevi müziğinın burada girmesidir. 
7. The Twilight Saga Filmindeki Edward Cullen
En romantik erkekler gerçek aşkları için her zaman fedakarlık yapmak isterler. Ve seksi vampir Edward Cullen insan olan Bella Swan’a aşık olduğunda Bella’yı ısırmamak ve onu vampire dönüştürmemek için savaş verir. Ve sonunda Edward hayatının sonuna kadar Bella ile olmak istediğini söyler. İşte bu bağlılık!
8. Lake House Filmindeki Alex Wyler
2006 yapımlı bu filmde Alex (Keanu Reeves) ve Kate (Sandra Bullock) farklı zamanlarda yaşayan iki insandır. Kate 2006 yılında yaşarken Alex 2 yıl önceki zaman diliminde yaşamaktadır. Birbirlerini mektuplar aracılığı ile tanımaya çalışırlar Alex’in Kate’ e “Bu kadar açık iki kalp olamaz, bu kadar tanıdık bir tat olamaz ve bu kadar uyumlu fikirler olamaz” dediği sahneyi hiçbirimiz unutmuyoruz. İkna edici bir adam!
 
9. The Bridges of Madison County Filmindeki Robert Kincaid
1995 yapımlı bu drama geleceği olmayan olgun bir aşkı anlatıyor ve Robert (Clint Eastwood) bize bir dileğin ömür boyu sürebileceğini gösteriyor.
10. Hitch Filmindeki Alex Hitchens
2005 yapımlı bu romantik komedide ilişki doktoru Hitch (Will Smith) düzgün, kibar ve seksi bir adamı canlandırıyor. Hitch Sara’ya (Eva Mendes) aşık olduğunda, sağlıklı bir ilişkinin asıl kuralının sadece kendin gibi davranmak olduğunu anlamıştı.
11.
Dirty Dancing Filmindeki Johny Castle
Kimsenin Johny Castle (Patrick Swayze) kadar daha yumuşak hareketleri yoktur. Johny hepimizi eriten sözleri söylediğinde bize hayatımınızın en güzel anını yaşattı.
12.
Jerry Maguire Filmindeki Jerry
1996 yapımlı bu filmde, Jerry (Tom Cruise) iş arkadaşı Dorothy’e aşık olur. Filmin sonunda Jerry, herkesin duymak isteyeceği o cümleyi söyler: “Beni tamamlıyorsun.”