Bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak? Emekli maaşlarının ödeneceği tarih...

16 Ağustos 2018 Perşembe - 8:26 | Son Güncelleme : 16 08 2018 - 8:44

Bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak? Emekli maaşlarının ödeneceği tarih belli oldu mu? Soruları gündemde en çok konuşulan konular arasında yer alıyor. Kurban Bayramı'na az bir zaman kala emekli ikramiyesi ve maaşlarına dair tüm bilgiler haberimizde yer alıyor..


Bayram ikramiyelerinin ve emekli maaşlarının yatacağı tarih merak ediliyor ve gündemde sıkça araştırılıyor. İşte Kurban Bayramı'na kısa bir süre kala emeklileri yakından ilgilendiren bilgilerin detayı...

BAYRAM İKRAMİYELERİ NE ZAMAN YATIRILACAK?
 
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı yazılı açıklamada, Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi Kurban Bayramı'nda da bayram ikramiyesi ödemeleriyle emeklilerin yanında olmaya devam ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:
 
"Bağ-Kur ve SSK emeklilerine 16 Ağustos, Emekli Sandığı emeklilerine 17 Ağustos'ta bayram ikramiyesi ödeyeceğiz. Bayram ikramiyesi ödemeleri emeklilerimize hayırlı, uğurlu olsun."
 
Birden fazla dosyadan aylık alanlara tek bir ikramiye ödenecek
 
Emeklilere yapılacak bayram ikramiyesi ödemesinin dosya başına 1.000 lira olacağını anımsatan Selçuk, şu bilgileri paylaştı:
 
"Birden fazla dosyadan aylık alan emeklilerimize hisse oranı yüksek olan dosyadan tek bir ikramiye ödenecektir. Ayrıca, vefat eden sigortalılarımızdan dolayı gelir ve/veya aylık almakta olan hak sahiplerine hisseleri oranında, iş kazası ve meslek hastalığı sigortasından sürekli iş göremezlik geliri almakta olanlara ise gelir bağlanmasına esas olan sürekli iş göremezlik derecesi oranında bayram ikramiyesi ödemesi yapılacak."
 
Selçuk, Kurban Bayramı için 11 milyon 767 bin 550 emekli ve hak sahibine toplamda 10 milyar 417 milyon 886 bin 693 lira bayram ikramiyesi ödeneceğini bildirdi.
 
EMEKLİ MAAŞLARI NE ZAMAN ÖDENECEK?
 
SGK'den yapılan açıklamada, emekli ve hak sahiplerinin Kurban Bayramı tatiline rastlayan günlerdeki gelir ve aylık ödemelerinin öne alınacağı belirtildi. Açıklamada, "Ödeme günleri Kurban Bayramı tatiline rastlayan, emekli  ve hak sahiplerinin gelir ve aylıkları, 18 Ağustos'tan itibaren bankamatiklerden,  20 Ağustos'ta bankalardan ödenecek" ifadesi kullanıldı.