Bayraktar Balyoz kumpasını Erdoğan'a söylemiş

17 Mayıs 2016 Salı - 14:23 | Son Güncelleme : 17 05 2016 - 14:23


Barış Terkoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dünürü Özdemir Bayraktar'ın bilinmeyen yönünü yazdı. Bayraktar'ın Balyoz kumpasından yargılanan askerlerin en büyük destekçisi olduğu ve bunun kumpas olduğunu Erdoğan'a ilk söyleyenlerden biri olduğunu anlattı.
 
BALYOZ KUMPASINDA YALNIZ BIRAKMADI
 
Özdemir Bayraktar kumpasa uğrayan askerlerin kaldığı cezaevlerine defalarca gidip, askerleri ziyaret etmişti. Mahkemeye de gelmiş, Silivri'deki duruşmalarda da onları yalnız bırakmamıştı.
 
Hatta Silivri Cezaevi'nden tahliye oldukları gün onları kapıda karşılayan isim de Bayraktar'dı.
 
BALYOZ KUMPASINI ERDOĞAN'A İLK BAYRAKTAR SÖYLEDİ
 
Ahmet Yavuz, Bayraktar'ın Balyoz davasındaki kumpası gördüğünü, Recep Tayyip Erdoğan'a da o dönem aktardığını söyledi.
 
"BAYRAKTAR AİLESİ'NE SAHİP ÇIKIN"
 
Ortak geçmişlerinin miladı, Bayraktarlar'ın TSK için İnsansız Hava Aracı (İHA) projesine başlamasıydı. Genelkurmay, o dönem daha emekleme aşamasında olan yerli İHA'ların kullanılması ve geliştirilmesine karar vermişti. İlk kullanım alanı da 2. Ordu olacaktı. O dönem 2. Ordu Komutanı ilerde Ergenekon davası sanığı olacak Hasan Iğsız'dı. Iğsız, yerli İHA'ların ilk kullanım yerini Şırnak olarak belirledi. En çok PKK'ya karşı kullanılacağı açık olan İHA'lar için en uygun yer burasıydı. Ve burada Tümen Komutanı Ahmet Yavuz'du. Yavuz, İHA'ların geliştirilmesi için Bayraktar Ailesi'nin çalışmalarına katkıda bulunduğunu anlattı. İHA'ların Türk Ordusu için hayati önemde olduğunu, bu araçların gelişmesi sayesinde daha sonraki yıllarda operasyon güçlerinin arttığını söyledi.
 
"BURALAR MİLLİ SANAYİDİR"
 
2007 yılında Ahmet Yavuz'un tayini İstanbul Kara Harp Okulu Komutanlığı'na çıkmıştı. Anlattığına göre ilişkileri bu süreçte de gelişti. Bayraktarlar problem yaşadığında zaman zaman Ahmet Yavuz devreye girdi, sorunları çözdü. Kimi zaman ise Kara Harp Okulu Komutanı olarak öğrencilerini Bayraktarlar'ın fabrikalarına götürdü, "buralar milli sanayidir, sahip çıkın" öğüdünü verdi. 
 
Odatv