Bakan Albayrak: İlk kez yıllık cari fazla verdik

AA |  09 Ağustos 2019 Cuma - 12:32 | Son Güncelleme : 09 08 2019 - 13:37

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Yaşanılan tarihi kur ataklarına rağmen dengelenme sürecini hedeflerimizin de ötesine taşıdık. Türbülanstan çıktık, ithalattaki köpüğü azaltırken, ihracatı artırarak 17 yıllık AK Parti iktidarlarında ilk kez yıllık cari fazla verdik." ifadesini kullandı.


Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak,Twitter hesabından ödemeler dengesi verilerine ilişkin  değerlendirmede bulundu. Yaşanan tarihi kur ataklarına rağmen dengelenme sürecini hedeflerinin  de ötesine taşıdıklarına işaret eden Albayrak, "Türbülanstan çıktık, ithalattaki  köpüğü azaltırken, ihracatı artırarak 17 yıllık AK Parti iktidarlarında ilk kez  yıllık cari fazla verdik." değerlendirmesinde bulundu.
 
Albayrak, katma değerli üretime ve ihracata dayalı ekonomi için  dönüşümü sağlayarak, cari fazladaki başarıyı kalıcı hale getirmeyi  amaçladıklarını vurgulayarak, "Sağlıklı ve sürdürülebilir büyüme için gerekli tüm  adımları atacak ve ekonomide arzu ettiğimiz seviyeye ulaşacağız." ifadesini  kullandı.
 
 

ETİKETLER