Bakan Albayrak güzel haberi paylaştı: Mağduriyeti giderildi

DHA, AA |  30 Haziran 2020 Salı - 16:31 | Son Güncelleme : 30 06 2020 - 17:45

Çankırı’da oğlunun eğitimi ve engelli annesinin tedavi masrafları için biriktirdiği parayı sobada saklayan Gülşen Hayta, ısınmak için ateş yakınca tüm birikiminden olmuştu. Twitter hesabından açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Türkiye Cumhuriyeti, böyle koca yüreklerin daima yanındadır. Yetkili arkadaşlarımız ile konuştuk, Gülşen Hanım'ın mağduriyetini giderdik. Devletimiz Gülşen Hanım ve nice annelerin daima yanında olmuştur ve olmaya da devam edecektir." ifadelerini kullandı.


Çankırı merkezde engelli annesi ile birlikte yaşayan ve gelen yardımlarla ailesine bakan Gülşen Hayta, dişinden tırnağından artırarak oğlunun eğitim masrafları için para biriktirdi. Biriktirdiği 15 bin TL'ni bir süredir yakmadığı sobasının kuzine kısmına saklayan Hayta, paraları burada unuttu.
 
 
Annesinin üşüdüğünü söylemesi üzerine sobayı yakan Hayta, yemek ısıtmak için açtığı kuzinede tüm birikiminin kül olduğunu gördü. Büyük üzüntü yaşayan Gülşen Hayta, panikle elini sobanın içine sokarak paraları kurtarmak istese de başarılı olamadı. Oğlunun eğitim masrafları yanan ve başka da bir geliri olmayan Hayta, Merkez Bankasına da müracaat ederek yanan banknotların doğrulanması talebinde bulundu.
 
BAKAN ALBAYRAK'TAN PAYLAŞIM
 
Bakan Albayrak'ın mesajı:
 
"Türkiye Cumhuriyeti, böyle koca yüreklerin daima yanındadır. Yetkili arkadaşlarımız ile konuştuk, Gülşen Hanım'ın mağduriyetini giderdik. Devletimiz Gülşen Hanım ve nice annelerin daima yanında olmuştur ve olmaya da devam edecektir."
 
 
Hayta: Türkiye'nin hemen hemen her yerinden çok  sayıda hayırseverimiz aradı
Çankırı'da oğlunun eğitimi ve annesinin bakımı için  biriktirdiği parayı yanlışlıkla kuzinede yakan Gülşen Hayta'nın mağduriyeti  giderildi. 
Hayta, gazetecilere yaptığı açıklamada, olayın duyulmasının ardından  çok sayıda yardımseverin kendisini arayarak yardım talebinde bulunduğunu söyledi.
Merkez Bankasından da kendisine çok yardımcı olunduğunu, zararının  karşılandığını belirten Gülşen Hayta, "Türkiye'nin hemen hemen her yerinden çok  sayıda hayırseverimiz aradı. Şunu anladım ki devletimiz her ne yaparsak yapalım  yanımızda. Desteğini, hizmetini, merhametini esirgemiyor bizden. Allah bin kere  razı olsun, devletimize zeval vermesin." dedi.
 
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın da kendisini aradığını  anlatan Hayta, şunları kaydetti:
"Bakanımızın araması beni çok onurlandırdı, şereflendirdi.  Mağduriyetimi, sıkıntımı, problemi konuştuk. Sıkıntının giderileceğini söyledi.  Telefonunu gece gündüz arayabileceğimi söyledi. Bakanın böyle söylemesi beni çok  onurlandırdı. Allah hepsinden razı olsun, çok ilgilendiler, çok duyarlı  davrandılar. Bütün hayırseverlerden Allah razı olsun, benim mağduriyetim  giderildi. İnşallah benim gibi sıkıntıda olan herkesin Rabb'im yar ve yardımcısı  olsun. Biz çok güzel bir milletiz. Bunu bir kez daha görmüş oldum. Ben sıkıntımı  giderdim, daha fazlasını da istemiyorum. Allah olmayanlara da yardım etsin. Beni  arayanlara teşekkür ediyorum."