Bakan Albayrak: Bu daha başlangıç!

AA |  01 Haziran 2018 Cuma - 17:55 | Son Güncelleme : 01 06 2018 - 17:58

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, "24 Haziran'dan sonra sadece güvenlik, barış ve huzur anlamında değil, ekonomi, istihdam, yatırım anlamında da Mardin, Diyarbakır, Siirt, Van, Hakkari ve Şırnak olmak üzere tüm bu coğrafyamız, Allah'ın izniyle çok daha güzel, ümitli ve umutlu günlerin geldiği bir döneme şahitlik edeceğiz." dedi.


Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Mardin'e gelen Bakan Albayrak,  beraberinde Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, AK Parti  Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, AK Parti İl Başkanı Nihat Eri ve AK Parti  Mardin Milletvekili adayları ile Mardin Cumhuriyet Meydanı'na geldi.
 
Burada ziyaret ettiği esnafın sorunlarını ve görüşlerini dinleyen  Albayrak, vatandaşlar ile yerli ve yabancı turistlerle sohbet etti, hatıra  fotoğraf çektirdi.
 
Albayrak, turizmde yaşanan hareketliliğe dikkati çeken  ve  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a dua eden esnafa, "24 Haziran'dan sonra daha  da hareketlenecek inşallah. Daha da büyüyecek ve gelişecek. Bu ülkenin bir lideri  var, Recep Tayyip Erdoğan. O nasıl dik duruyorsa bizler de sizler de dik  duracağız. Emin olun çok daha iyi olacak." diye konuştu.
 
"Ekonomimiz büyüyecek, işsizlik azalacak"
 
Bir esnafın devletin güler yüzünü gördüklerini, görmeye de devem etmek  istediklerini belirtmesi, özellikle görevlendirme yapılan belediyeyle hizmet  görmeye başladıklarını dile getirmesi üzerine Bakan Albayrak, Mardin'in dünyanın  en güzel şehirlerinden biri olduğuna işaret ederek, "İnşallah turist gelecek,  ekonomimiz büyüyecek, işsizlik azalacak, istihdam artacak." ifadelerini kullandı.
 
Esnaf da daha önce terörle anılan Nusaybin ilçesinin dahi artık turist  ağırladığına dikkati çekerek, "Allah sizlerden razı olsun. Allah reisi başımızdan  eksik etmesin." diye dua etti.
 
Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği Albayrak'a esnaf Mardin'e özgü  ürünler hediye etti.
 
Albayrak, ziyaretin sonunda gazetecilere yaptığı açıklamada, Mardin'i  çok huzurlu ve mutlu gördüklerini söyledi.
 
Huzurun, kardeşliğin ve  barışın tesis edilmesinin Mardin'in  güzelliğine güzellik kattığına işaret eden Albayrak, bu güzelliklerin süreceğini  vurguladı.
 
Albayrak, dünyanın ve Türkiye'nin tarihi günlerden geçtiğini ifade  ederek, şöyle konuştu:
 
"Bu sürecin en önemli noktası 24 Haziran. Tabi 24 Haziran'a giderken  ülkemizin dört bir yanından bu sürecin nasıl okunduğunu yerinde müşahede edip  insanımıza dokunarak bu süreci yönetmeye gayret ediyoruz. Mardin ülkemizin,  dünyanın en güzel şehirlerinden bir tanesi. Özellikle son 2 yılda artan bu  hareketlilik, huzur ortamıyla turizm açısından, ekonomik canlanma açısından çok  iyi bir mesafe kat etmiştir. Dünyanın dört bir tarafından turistlerle  karşılaştık, muhabbet ettik. Özellikle son 2 yılda yapılan yoğun yatırımlarla,  tesis edilen ortamla bu canlanmayı görüyoruz. Tabi esnafımızla da iletişimdeyiz.  Ben onlara da söyledim, bu daha başlangıç."
 
"Çok daha güzel günlerin geldiği bir döneme şahitlik edeceğiz"
 
Her yıl bir önceki yıla göre daha güzel gelişmelerin yaşandığını ifade  eden Albayrak, bu sürecin miladının da 24 Haziran ve sonrası olacağını aktardı.
 
"24 Haziran'dan sonra sadece güvenlik, barış ve huzur anlamında değil,  ekonomi, istihdam, yatırım anlamında da Mardin, Diyarbakır, Siirt, Van, Hakkari  ve Şırnak olmak üzere tüm bu coğrafyamız, Allah'ın izniyle çok daha güzel, ümitli  ve umutlu günlerin geldiği bir döneme şahitlik edeceğiz. Cenab-ı Allah ülkemizin  birliğini ve beraberliğini daim kılsın." diyen Albayrak, niyetlerinin, dualarının  ve çalışmalarının bu istikamette olduğunu belirtti.
 
Bakan Albayrak, kentteki programlarının sürdüğünü dile getirerek, hem  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın selamını ileteceklerini hem de vatandaşların selamını ve  dualarını alıp kentten ayrılacaklarını sözlerine ekledi.
 

ETİKETLER