Bakan Akar: 28 teröristi etkisiz hale getirdik

AA |  04 Mayıs 2019 Cumartesi - 19:56 | Son Güncelleme : 04 05 2019 - 20:16

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) komuta kademesi, teröristlerin saldırılarının ardından başlatılan operasyonları Silahlı Kuvvetler Komuta Harekat Merkezi’nden sevk ve idare ediyor.


Milli Savunma Bakanı Akar, "Şehitlerimizin kanları yerde kalmadı.  Saldırıları gerçekleştiren 28 teröristi etkisiz hale getirdik." dedi.
 
Terör örgütü PKK/YPG'nin Tel Rıfat ve Hakkari'deki saldırılarının  ardından TSK tarafından ayrı ayrı operasyonlar başlatıldı.
 
Silahlı Kuvvetler Komuta Harekat Merkezi'ne gelen Bakan Akar,  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral  Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri  Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz, operasyonları sevk ve idare ediyor.
 
"Bugün Tel Rıfat'tan PKK/YPG'li teröristler tarafından yapılan atışlar  sonucu bir kahraman silah arkadaşımızı şehit verdik, bir silah arkadaşımız da  yaralandı." diyen Akar, hain saldırının hemen ardından operasyonların  başlatıldığını vurguladı.
 
Akar, "Şehidimizin kanı yerde kalmadı. Saldırıyı gerçekleştiren 23  PKK/YPG’li terörist, bölgedeki unsurlarımızın verdiği karşılık sonucu etkisiz  hale getirilmiş olup, gerek yurt içi gerekse yurt dışındaki operasyonlarımız  büyük bir azim ve kararlılıkla devam etmektedir." ifadesini kullandı.
 
Hakkari'deki bir üs bölgesine de yapılan saldırıyı da hatırlatan Bakan  Akar, şunları kaydetti:
 
"PKK’lı teröristler tarafından Irak kuzeyinden yapılan havan atışları  neticesinde 3 kahraman silah arkadaşımız şehit oldu, bir kahraman silah  arkadaşımız ise yaralandı. Olay sonrası teröristlere ait hedefler meşru müdafaa  hakkı kapsamında bölgedeki kara ateş destek vasıtalarımız ile derhal ateş altına  alınmış olup, hava harekâtı ile desteklenen operasyonlar da başlatıldı.  Operasyonlar neticesinde şu ana kadar en az 5 terörist etkisiz hale getirildi.  Böylece bugün şu ana kadar Hakkari ve Tel Rıfat bölgelerinde devam eden  operasyonlarda toplam 28 PKK/YPG’li terörist etkisiz hale getirildi.  Operasyonlarımız kararlılıkla devam ediyor.
 
Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olaylarda hayatını kaybeden  aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri  ile asil milletimize başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşımıza  acil şifalar dileriz."

ETİKETLER