Gazetevatan.com » Yazarlar » İpekler deriler ve tüyler geri döndü

İpekler deriler ve tüyler geri döndü

30 September 2017 Saturday


Milano Moda Haftası’nda 2018’in  trendleri belirlendi. Moda haftasındaki defilelerde göz dolduran canlı renkler, deriler, pelerinler ve etekli takımlar ön plana çıktı.

Daha fazla pembe
 
İtalyan dondurması görünümündeki uçuk pembeler birçok ünlü markanın tercihi oldu. Alberta Ferretti, Prada, No: 21, Sara Battaglia, Versace gibi ünlü isimler pembenin göz alıcığıyla yeni sezona hazır.
 
Tüylü dostlar
 
Özellikle tüyler bu sezonun gözdelerinden biri olarak ortaya çıkıyor. Tasarımcılar yeni sezonda hayvan baskılarına güçlü bir görünüm kazandırarak daha giyilebilir hale getiriyor. Leopar, zebra, yılan ve kaplan baskılarıyla dolu bir sezon sizleri bekliyor.
 
Deri
 
Ultra yumuşak deriler, Milano’da her zaman kendini tekrar eden bir temadır ve sayısız koleksiyona olgun bir hava katar. Karamel renklerindeki deri kombiniyle Tod’s, 1940’ları andıran şovunda Bottega Venetta ve basende bollaşan etekleri ile ipince vücutlardaki takımlarıyla Jil Sander deriyi yeniden yorumlayarak beğeninize sunuyor.
 
Kaptan modeli
 
Ciddiyet ama kaptan şıklığında ciddiyet. Özellikle lacivertler ve ceketler ön planda. Önümüzdeki kış güçlü bir tarz sunmak için blazer ve pantolon takımları tek çözüm değil. Milano’da Max Mara’dan Jil Sander’a etek takımlar da farklı bir seçenek olarak karşımıza çıktı.
 
Pelerin
 
Kim demiş pelerini sadece Superman giyer diye? Alberta Ferretti’den Gucci’ye tasarımcılar Milano Moda Haftası’nda pelerinleri günlük hayata uyarlıyor.  Sezona  farklı bir hava katacak.
 
Milano Moda Haftası’nın en gözde defileleri...
 
Gucci
 
Alessandro Michele’nin eklektik ve Retro öğeler taşıyan defilesinde 80’lere gönderme yapıldı. Bazı parçalarda 70’lerin glam rock hareketinin izleri görülürken Elton John referansı dikkat çekti.
 
Alberta Ferretti
 
90’ları kendine ilham kaynağı alan Ferretti siyah mayolar ve bikinilerle minimal kesimli göbeği açıkta bırakan tasarımlar tercih etti. Elbiseler, tulumlar ve ipek ile parlak kumaşların uyumu Ferretti koleksiyonunda hissedildi.
 
No:21
 
Alessandro Dell’Acqua’nın imzası ultra feminen, iç çamaşırından ilham alan ve kırılgan görülen tasarımlardan oluşuyordu. İpek ile deriyi bir arada kullanan marka tüylere de yer verdi.
 
Max Mara
 
Işıklar içindeki defilede hafif ve pastel renkler dikkat çekti. Grafik kesimler, el işçiliği metrelerce öteden belli olan pantalonlar, özensiz ama lüks duruşuyla Max Mara yine dikkat çekici bir defileye imza attı.
 
Fendi
 
Fendi’nin SS18 defilesi, İtalyan fütürizmi ile tropik seyahatleri birleştirerek, Karayipler’in renklerini ve desenlerini podyuma taşıdı. Omuzları açıkta bırakan kesimler ve drapeler koleksiyonun öne çıkan siluetleri arasında yerini alırken,  okyanus mavisi, yosun yeşili ve mercan rengi dikkat çekti.
 
Prada
 
Oyuncaklı tasarımlarıyla öne çıkan Miuccia Prada, manga tasarımcılarından ilham aldı. Yine oversize ve omuzları vurgulayan tasarımları tercih etti.
 
Moschino
 
Jeremy Scott’un tasarımcılığını yaptığı marka  çiçek bahçesini andıran özenli tasarımlarıyla sokağa uyarlanabilecek motorsikletçi kız modelleriyle defileyi görsel bir şova çevirdi. 
 
Sportmax
 
Atletizm ile rahatlığı buluşturan hareketin yılmaz savunucusu olan Sportmax bahar aylarında da canlı renklerle neşeyi ve rahat kombinler önerdi.