Avrupa peşinde

KARTAL YİĞİT |  14 Nisan 2007 Cumartesi - 1:24 | Son Güncelleme : 14 04 2007 - 1:24

Auxerre’in istediği Brezilyalı için A.Madrid de nabız yokladı. İspanyollar, Bobo için 10 milyon Euro’yu gözden çıkardı


Beşiktaş'ın yükselen değeri Bobo... Çarşamba günü kupada F.Bahçe ile oynanan maçta oyuna sonradan girip takımını galibiyete taşıyan Sambacı, her geçen gün değerini arttırıyor, Avrupa’nın önemli kulüplerini peşine takıyor. İspanyol kulübü Atletico Madrid’in genç oyuncuyla ilgilendiği ve bu konuda Daum’un yardımcılığını yapan Murat Kuş’u aradıkları öğrenildi. Kuş’u hâlâ Türkiye’de F.Bahçe’nin başında bilen İspanyol yöneticilerin Bobo’nun durumunu sordukları ve genç golcüyle ilgili olarak bilgi aldıkları öğrenildi.

Kuş’a ayrıca Bobo’nun transferi konusunda kimden yetki belgesi alacaklarını da soran İspanyollar’ın Bobo için 10-15 milyon Euro gibi yüksek bir rakamı gözden çıkardıkları da ifade edildi.

Teknik direktör Tigana’nın “Bu futbolcuyu iyi ki almışınız. Sizi tebrik ediyorum” dediği Bobo’yu daha önce de Fransız kulüpleri Bordeaux ve Auxerre de gündemine almıştı. Fransızlar, Kartal’da her geçen gün performansını arttıran yıldız oyuncu için 5 milyon civarında öneride bulunmuşlardı.

ZEMİN YOKLUYORLAR
Ancak Futbol Şube Sorumlusu Celal Kolot, “Biz Bobo’yu şu anda satmayı düşünmüyoruz. 1 yıl daha Beşiktaş forması giydirip daha sonra en az 10 milyon Euro’ya satmayı planlıyoruz” şeklinde görüş belirtmişti. Önümüzdeki günlerde Beşiktaş Kulübü’yle temasa geçmesi beklenen A.Madrid Kulübü yetkililerinin yüksek bir rakam önermesi halinde Beşiktaş yönetiminin nasıl bir tavır takınacağı merak ediliyor. Siyah-beyazlılar, olası transfer durumuna göre sezon sonu için şimdiden golcü arayışlarına devam ediyor.

ETİKETLER

0