Armani de akıllı saat pazarındaki yerini aldı

25 Eylül 2018 Salı - 12:44 | Son Güncelleme : 25 09 2018 - 12:44

Birçok ünlü moda markasının akıllı saat pazarına girmesiyle birlikte Armani de akıllı saat pazarına girerek ilk akıllı saat modelini duyurdu. Armani’nin ilk akıllı saati Armani Exchange Connected, Wear OS işletim sistemi ile çalışıyor.


48 mm boyutunda çelik kasaya sahip olan akıllı saatin 3 farklı renk seçeneği (altın tonu, kömür siyahı ve gümüş) bulunuyor. Sağ tarafında dönen bir kurma koluna ev sahipliği eden akıllı saatin, kurma kolunun altında ve üstünde de birer tane olmak üzere 2 adet buton yer alıyor.
 
Armani tarafında henüz daha fazla kayış seçeneğinin yer almadığı saat modeline 22 mm ölçüsündeki büyün kayışların uyacağı belirtiliyor.
 
Armani Exchange Connected neler sunuyor?
Neredeyse tamamı Fossil tarafından geliştirilen akıllı saatte; kalp atış hızı takibi, GPS ve Google Play desteği gibi özellikler de mevcut. Ayrıca saat 50 metreye kadar suya dayanaklılığı sayesinde spora uygun hale geliyor. Enerjisini 300 mAh kapasiteli pilden alan Armani Exchange Connected’ın tam dolu bir batarya ile kaç saat kullanım süresi sunduğu ise bilinmiyor. Cihazın belirlenen satış fiyatı ise 295 dolar şeklinde.