AÖF yeni dönem kayıtları ne zaman başlayacak?

14 Ağustos 2017 Pazartesi - 11:28 | Son Güncelleme : 14 08 2017 - 11:30

AÖF yeni dönem kayıtlarının ne zaman başlayacağı merak ediliyor. 2017-2018 yılı AÖF kayıtlarının ne zaman alınacağı belli oldu. Peki başvurular nereden ve nasıl yapılacak? İşte Açıköğretim fakültesi (AÖF) ile ilgili güncel bilgiler...


2017-2018 yılı AÖF için hem internetten başvuru yapmak hem de kayıt yaptırmak gerekiyor. AÖF takvimine göre AÖF başvuru ve kayıt işlemlerinin tarihleri belli oldu. İşte adayların dikkat etmesi gereken konular...

AÖF BAŞVURU VE KAYIT İŞLEMLERİYLE İLGİLİ ÖNEMLİ BİLGİLER

29 Ağustos 2017 tarihinden sonra İnternetten veya başka bir yöntemle başvuru yapılması mümkün değildir. Elektrik kesintisi, teknik arızalar veya İnternet hattınızın kesik olması vb. nedenlerle başvuru yapamama durumunda kalmamanız için başvurunuzu son günleri beklemeden yapınız. İnternetten başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.
 
İnternet Başvuru İşlemleri: 
21 Ağustos 2017 Pazartesi
29 Ağustos 2017 Salı
 
Adaylar, İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu’nda açıklanan kayıt belgelerini hazırlayarak illerdeki AÖF bürolarına bizzat başvurarak kayıt yaptırabilirler.
 
İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu ile Öğrenci Kılavuzuna www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresi Kılavuzlar bağlantısından veya  aof.anadolu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.
 
26 Ağustos 2017 Cumartesi günü AÖF büroları kayıt işlemleri için açık olacak ve kayıt yapılacaktır.
Adaylar, 21 – 28 Ağustos 2017 tarihleri arasında illerde bulunan Açıköğretim Fakültesi bürolarına bizzat başvurarak kayıtlarını gerçekleştireceklerdir. Bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanlar 29 Ağustos 2017 tarihinde bizzat veya yakınları aracılığıyla başvurarak kayıt yaptırabilirler. 29 Ağustos 2017 tarihinden sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.
 
Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Önlisans/Lisans Programlarına kayıt hakkı kazanan ancak ortaöğretim kurumlarından 2016-2017 öğretim yılı sonunda mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınavına girecek adaylar da 21-29 Ağustos 2017 tarihleri arasında geçici kayıt yaptırabileceklerdir. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 29 Aralık 2017 tarihine kadar Fakültemize ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.
 
Kayıt İşlemleri:
 
21 Ağustos 2016 Pazartesi
28 Ağustos 2017 Pazartesi
 
Kayıt belgeleri eksik ise kayıt yapılmaz ve belgeleri tamamlamak üzere ek süre verilmez. Kayıt süresi uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun kaydını yaptırmayan adaylar Fakülteye kayıt hakkını kaybederler ve herhangi bir hak iddia edemezler. Posta ile kayıt yapılmaz.
 
İnternet Başvuru ve Kayıt ile ilgili resmi çağrı bu ilanla yapılmaktadır. Adaylar, ders transferi ve muafiyet işlemlerine ilişkin ayrıntılı bilgiye www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresi Duyurular bölümünden ulaşabilirler.