Bir Çırpıda Uçak Korkusunu Yenmenin Yolları 22 October, 0:17'de eklendi

Uçak korkusunun hayatını zindana çevirdiği kişilerden misiniz? Uçuşla ilgili kaygıları en aza indirmek çin neler yapmak gerekiyor?

1.
Uçak korkusunun hayatını zindana çevirdiği kişilerden misiniz? Uçuşla ilgili kaygıları en aza indirmek çin neler yapmak gerekiyor?
2.
Uçuş ve uçak korkusu tek başına olabileceği gibi uçuş ile ilişkili kapalı yer, yükseklik korkusu gibi bir veya daha fazla fobinin bileşeninden de ortaya çıkabiliyor veya panik atakla ilişkili olan agorafobi gibi başka nedenlere de dayanabiliyor.
3.
Geçmişte yaşanmış olumsuz deneyimler, uçuş esnasındaki panik duygusunu tetikleyebiliyor.
4.
Belli bedensel hislere karşı duyarlılaşmış kişiler türbülans, kalkış veya inişten ya da yerden binlerce metre yüksekte olmaktan dolayı büyük endişe yaşıyor.
5.
Uygun bir tedaviyle uçuş korkusunu yenmek mümkün fakat bunu başarmak için kişinin de cesaret ve çabası gerekiyor.
6.
Uçuş korkusunun tek başına bir fobi olmadığını unutmamak gerekiyor.
7.
Uçmaktan korkan çoğu insanda, kapalı yer korkusu veya uçağın ne zaman ineceğini kestirememek gibi korkular bulunuyor.
8.
Genellikle kişiler uçuş sırasında beklenmedik bir panik duygusu yaşıyor ve ardından bir sonraki uçuşta bu dehşetle düşmelerine neden olan belirtilerin tekrar ortaya çıkacağından korkmaya başlıyor.
9.
Bu paniklerin tipik olarak 17 ile 34 yaş arasındai doğum, ölüm, evlenme, boşanma, mezun olma gibi öenmli yaşam değişklikleri sırasında ortaya çıktığı görülüyor.
10.
Uçuş korkuları çok nadiren gerçekten travmatik bir uçuş ile ilişkili olabiliyor.
11.
Uçuş korkusu oldukça sık görülmekle beraber, bunu yaşayan kişilerin yüzde 20'sinin iş ve sosyal yaşamları olumsuz etkileniyor.
12.
Fobilerin üstesinden gelmenin en önemli noktalarından biri de korkuları tetikleyicilerle yüz yüze gelmek.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.