Ankara Valisi'nden kayıp Eylül ile ilgili son dakika açıklaması

AA |  28 Haziran 2018 Perşembe - 13:43 | Son Güncelleme : 28 06 2018 - 14:29

Ankara Valisi Ercan Topaca, Polatlı'da kaybolan 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara ile ilgili olarak, "Bir araçta bulunan kan örnekleriyle çocuğumuzun kan örnekleri DNA testinde eşleşti. Ama çocuğumuzla ilgili kesin bir sonuca ulaşmış değiliz. Arama çalışmalarımız devam ediyor" dedi.


Ankara Valisi Ercan Topaca, Polatlı'nın Uzunbeyli  Mahallesi'nde 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara'nın kaybolmasına ilişkin, "Bir araçta  bulunan kan örnekleriyle çocuğumuzun kan örnekleri DNA testinde eşleşti. Ama  çocuğumuzla ilgili kesin bir sonuca henüz ulaşmış değiliz. Arama çalışmalarımız  devam ediyor." dedi. 
 
Vali Topaca, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ile  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın da katıldığı Sarıoba  Mevsimlik Tarım İşçileri Yerleşkesi Açılış Töreni'nin ardından basın  mensuplarının sorularını yanıtladı.
 
Polatlı'nın Uzunbeyli Mahallesi'nde 22 Haziran'da kaybolan 8 yaşındaki  Eylül Yağlıkara'ya ilişkin soru üzerine Topaca, "Adli bir soruşturma. Soruşturma  devam ediyor. Onunla ilgili çok fazla detay vermemiz doğru olmaz. Ancak kaybolan  yavrumuz Eylül ile ilgili bir araçta bulunan kan örnekleriyle çocuğumuzun kan  örnekleri DNA testinde eşleşti. Ama çocuğumuzla ilgili kesin bir sonuca henüz  ulaşmış değiliz. Arama çalışmalarımız devam ediyor." yanıtını verdi.
 
Topaca, olay aydınlatıldığında veya itiraf geldiğinde kamuoyuyla  paylaşacaklarını bildirdi.

ETİKETLER