Ankara'da FETÖ operasyonu! 9 binbaşıya gözaltı kararı

06 Ağustos 2018 Pazartesi - 9:23 | Son Güncelleme : 06 08 2018 - 9:49

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki asker şahıslardan FETÖ' nün mahrem imamlar ile örgüt mensubu askerler arasında iletişim yöntemi olarak kullandığı, kontörlü telefonlar ile ankesörlü, büfe telefonlarından periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri ve FETÖ terör örgütü ile irtibatları tespit edilen 9 binbaşı hakkında gözaltı kararı verildi.


Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca Fetullahçı Terör  Örgütü'nün (FETÖ) "mahrem imamları" ile haberleştikleri belirlenen Kara  Kuvvetleri Komutanlığı personeli 2'si muvazzaf 9 binbaşı hakkında gözaltı kararı  çıkartıldı. 
 
Başsavcılıktan yapılan açıklamada, örgütün "mahrem imamları" ile  kontörlü telefonlarla ankesörlü telefonlardan periyodik ve ardışık arama  sistemiyle haberleştikleri ve terör örgütüyle irtibatları tespit edilen 9 binbaşı  hakkında gözaltı kararı verildiği bildirildi.
 
 Gözaltına alınan şüphelilerden 2'sinin aktif görevde olduğu, diğerleri  hakkında soruşturma nedeniyle idari işlem uygulandığı kaydedilen açıklamada,  gözaltı işlemlerinin Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesince  sürdürüldüğü belirtildi.
 

ETİKETLER