Android M'nin duvar kağıdı ve zil sesleri yayınlandı

29 Mayıs 2015 Cuma - 14:21 | Son Güncelleme : 29 05 2015 - 14:21

Android M'nin geliştirici ön izleme sürümü yayınlandı. Geliştiriciler yeni sürüme ilişkin sistem dosyalarını indirmeye sundu.


Android 5.0 Lollipop’ta tasarıma büyük oranda kafa yoran Google, Android’in yeni sürümü Android M’de ise işletim sisteminin içerisine odaklanıyor. Android M’de irili ufaklı yüzlerce yenilik var ancak öne çıkanları “Android Pay desteği, parmak izi sensör desteği, uygulama izinlerinde düzenleme, telefon ya da tabletlerin uzun süre kullanılmadığı zaman bekleme moduna geçiş yapması (pil verimliliği), daha hızlı veri transferi ve şarj olanağı sunan USB Type-C desteği ve özelleştirilmiş Chrome Sekmeleri” şeklinde sıralayabiliyoruz.

Google I/O etkinliğinde kullanılan slaylatlarda tasarım noktasında dikkat çeken yenilik ise Google’ın yeni duvar kağıdı oldu. Google’ın harita uygulaması için çekilen uydu fotoğraflarından biri olan duvar kağıdı, Google’ın son yıllardaki doğal duvar kağıtlarını seçme geleneğini devam ettiriyor. Alt bölümde söz konusu duvar kağıdının üzerine tıklayarak orijinal haliyle indirebilirsiniz.

Ayrıca Android M’nin 24 arayüzü, 12 zil, 8 alarm ve 11 bildirim sesinden oluşan sistem ses dosyasını buradan indirebilirsiniz.

1432898422_fjd7i5x.jpg

 


KAYNAK : Teknolojioku.com - Android M'nin duvar kağıdı ve zil sesleri yayınlandı

HTC One M9 inceleme