Altının gramı bugün ne kadar? Kapalıçarşı'da çeyrek fiyatları kaç lira?

13 Mart 2018 Salı - 7:30 | Son Güncelleme : 13 03 2018 - 7:30

Altının gramı bugün ne kadar? Kapalıçarşı'da çeyrek fiyatları kaç lira? Sorularının yanıtlarını haberimizde derledik. Yatırımcısı tarafından her gün merakla takip edilen altın fiyatlarının güncel durumu ve uzman yorumları haberimizde yer alıyor.


Altın fiyatları haftaya yatay başlamasının ardından yükselişe geçti. Kapalıçarşı'da dün kapanışta gram 0,85% artışla 163,56 liradan çeyrek altın ise 0,18% yükselişle 265,73 liradan alıcı buldu. İşte güncel altın piyasasına dair yorumlar...

Altının gram fiyatı, haftanın ilk işlem gününe yatay  başlamasının ardından 162,1 lira seviyelerinde dengelendi.  
 
Cuma günü dolar kurundaki değer kayıplarına paralel satış ağırlıklı  bir seyir izleyen altının gram fiyatı, günü önceki kapanışa göre yüzde 0,20  düşüşle 162,1 liradan tamamladı.
 
Gram altın, yeni haftanın ilk işlem gününe yatay başlamasının ardından  saat 10.10 itibarıyla 162,1 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda  Kapalıçarşı'da çeyrek altın 266 lira, Cumhuriyet altını da 1.085 liradan  satılıyor.
 
Asya piyasalarında yatay bir seyir izleyen altının ons fiyatı da şu  dakikalarda önceki kapanış seviyesinin hemen altında 1.322,8 dolardan işlem  görüyor.
 
AA Finans Analisti İslam Memiş, cuma günü ABD'de açıklanan şubat ayı  istihdam raporu sonrası altın fiyatlarının yeni haftaya sakin başladığını ifade  ederek, cuma günü açıklanan verilerin ardından ABD’de enflasyon baskısının  azalmasıyla ABD tahvil faizlerinde yaşanan toparlanma isteğinin altın  fiyatlarındaki sakin seyirde etkili olduğunu vurguladı.
 
ABD'de bu hafta açıklanacak enflasyon ve perakende satış verilerinin  ABD ekonomisinin büyümesiyle ilgili ipucu vereceğini belirten Memiş, altının ons  fiyatında 1.320 doları destek,1.328 dolar seviyesini ise direnç olarak takip  edeceklerini bildirdi.