Altın fiyatları yükselişini sürdürüyor! Kapalıçarşı'da çeyrek altın...

22 Mart 2018 Perşembe - 7:45 | Son Güncelleme : 22 03 2018 - 7:45

Altın fiyatları artış gösterirken yatırımcıları da oldukça seviniyor. Yatırım araçlarının gözdesi olan altın fiyatları bugün ne kadar? Kapalıçarşı'da çeyrek kaç liradan işlemde? İşte altın piyasasına dair tüm detaylar...


Altın fiyatları yükselerek rekor kırdı. Kapalıçarşı'da gram altın 167 lira, çeyrek ise 272 lira bandından izlem görüyor.Analistlerin altın fiyatlarına dair görüşleri de haberimizde yer alıyor. İşte yaşanan gelişmeler...

Altının gram fiyatı 167,4 lira ile tüm zamanların en  yüksek seviyesini gördü. 
 
Güne pozitif  başlayan ve altının ons fiyatından bulduğu destekle alış  ağırlıklı bir seyir izleyen altının gram fiyatı, tüm zamanların en yüksek  seviyesi olan 167,4 liraya kadar yükseldi. Altının gram fiyatı saat 16.45  itibarıyla önceki kapanışa göre yüzde 0,8 değer kazancıyla 167,2 liradan, altının  ons fiyatı da yüzde 0,9 artışla 1.323 dolardan işlem görüyor.
 
Analistler, bu akşam açıklanacak ABD Merkez Bankası (Fed) Açık Piyasa  Komitesi (FOMC) toplantısı kararları öncesinde altın fiyatlarının yükseliş  eğiliminde hareket ettiğini kaydetti. Fed'in politika faizini 25 baz puan  artırarak yüzde 1,50-1,75 aralığına yükseltmesine kesin gözüyle bakıldığını  belirten analistler, karar sonrası Fed Başkanı Jerome Powell'ın gerçekleştireceği  basın toplantısının da izlenmesi gerektiğini söyledi.
   
Analistler, Powell'ın açıklamaları ve Fed üyelerinin 2018 yılının  tamamına ilişkin faiz beklentilerinin altın fiyatlarının yönü üzerinde etkili  olacağını ifade ederek, teknik açıdan altının gram fiyatında 164 liranın destek,  167,5 liranın ise direnç konumunda olduğunu dile getirdi.