Almanya'yı fethetti!

07 Mayıs 2019 Salı - 11:42 | Son Güncelleme : 07 05 2019 - 11:50

Azerbaycan müziğinin sevilen isimlerinden Seyran İsmailkhanov, geçtiğimiz günlerde çıkardığı son teklisi “Gözelim Sensin” ile Almanya’da müzik listelerini altüst etti.


Azerbaycan türkülerini modern düzenlemeler ve kendine has tarzıyla yeniden yorumlayan, ilk teklisi “Sarı Gelin” ile Amerikan müzik kanalı MTV’nin listelerinde yer alan  Azerbayncan Türkü şarkıcı Seyran,  son teklisiyle de büyük beğeni topladı.
 
 
FLAMENKO VE ELEKTRONİK POP MÜZİKLE HARMANLANAN AZERİ TÜRKÜ!
 
En sevilen Azerbaycan türkülerinden biri olan “Gözelim Sensen”e (Yaralıyam Deyme) flamenko ve elektronik pop tarzında yapılan düzenleme ile farklı bir yorum getiren şarkıcı, Almanya’da müzik listelerini altüst etti.
 
Ünlü müzik adamı Rashid Beybutov’un repertuarından olan türkünün düzenlemesini ise  Ruhin İsmayilov üstlendi.
 
Kısa sürede Alman müzik kanalları ve radyolarında en çok çalınan şarkılardan biri olan “Gözelim Sensen”e Ürdün çöllerinde çekilen klip de müzikseverlerden tam not aldı.
 
Şarkılarıyla kültürlerarası bir köprü kurmayı hedefleyen Seyran, önümüzdeki aylarda tüm şarkılarını   “Kafkas’ın Ruhu” adıyla bir albümde buluşturmayı hedefliyor.
 
TÜRKİYE’DEN SÜRPRİZ İSİMLERLE ÇALIŞACAĞIZ!
 
Azerbaycan türkülerini daha geniş kitlelere ulaştırdığı için çok mutlu olduğunu belirten şarkıcı “ Türküleri günümüz modern altyapıları ile düzenleyerek, bu önemli eserleri gençlerle ve farklı kültürlerle buluşturmak istedik. Aldığımız yorumlar çok güzel. Türkiye’den de birlikte çalışacağımız sürpriz isimler var” dedi.
 

ETİKETLER