Adliye içinde saldırı!

CİHAN |  11 Mart 2014 Salı - 14:21 | Son Güncelleme : 11 03 2014 - 14:21

Çağlayan Adliyesi'ne boşanma davası için giden Halime Aslan ve onu koruyan polis memuru, Aslan'ın oğlu tarafından vuruldu.


Çağlayan Adliyesi içinde silahlı saldırıda bir kadın öldü bir kişi de yaralandı. Adliye'nin güvenlik görevlisi de yaralandı.

Olay sırasında yaralanan polis memuru Emrah Taşdemir hayatını kaybetti. Ayrıca saldırıda yaralanan güvenlik görevlisi ise tedavi altına alındı.

Saldırıyı gerçekleştiren kişinin ölen kadının oğlu olduğu kaydedildi.İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRÜ AÇIKLADI

İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, silahlı saldırıda hayatını kaybeden şehit polis Emrah Taşdemir’in (24) kaldırıldığı hastanede yetkililerden bilgi aldı. Çıkışta açıklama yapan Altınok, "Polis kardeşimizi kaybettik, üzüntülüyüz." dedi.

Silahlı saldırıda ağır yaralanan polis Emrah Taşdemir Çağlayan’daki Florence Nightingale Hastanesi’ne kaldırıldı. Taşdemir burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, hastaneye gelerek yetkililerden bilgi aldı.

Hastane çıkışında basın mensuplarının sorularını cevaplayan Altınok, “Polis kardeşimizi kaybettik. Üzüntülüyüz. Teşkilatımızın başı sağ olsun. Polisimizin yapmış olduğu görevi görüyorsunuz. Vatandaşımızın huzuru için gayret ediyoruz. Koruma görevinde olan arkadaşımız, aile içi şiddetten kaynaklanan boşanma davasına görevli olarak gelmişti. Kardeşimizi kaybettik. Üzüntülüyüz. Fail yakalandı.” dedi.
Saldırgana adliyenin güvenlik elemanları tarafından müdahale edildi.
'Çağlayan Adliyesi'nde saldırı'video için tıklayın