Ali Can Luis Nani’ye rağmen!
26 Şubat 2016 Cuma
MAÇ öncesi Vitor Pereira’nın sözlerini hatırlayalım; “Önde baskı yapıp, gol arayacağız. Tıpkı Kadıköy’de olduğu gibi.” İlk yarıda bu söylem gerçekleşseydi, maç sıkıntılı geçmezdi. Kadıköy’de 2-0 yapınca Moskova formalite olmaz! F.Bahçe bu bilinci yaşayarak maça başlamalıydı. 
 
RAKİP için ilk yarım saat önemliydi. Erken bir gol tur için ümit demekti. Lokomotiv Moskova bu fırsatı 18’de buldu ancak ofsayta takıldı. Bence maçın en kritik kararıydı. Zor pozisyonda hakem tersi bir karar verebilirdi. 
 
İLK yarı Volkan ve De Souza ile 2 pozisyon yakaladı sarı-lacivertliler, Nani beklentileri karşılasa ve Persie’yi oyuna sokabilse belki takım galibiyetle bile dönebilirdi. Yine de ilk yarı senaryosu tam tuttu dediğimiz anlarda 1 dakika daha dayanabilse F.Bahçe, devreye 0-0’la daha rahat girecekti. Fabiano’nun topu uzaklaştırırken daha dikkatli olması gerekirdi. En azından uzak köşede topu taca atabilirdi. Gelişine vuruş rakibi cesaretlendirdi.  
 
HOCA ŞEYTANA UYMADI
 
AKSİLİK Gökhan da sakatlanınca defansif kanadın kolu da kırılmış oldu. F.Bahçe’de panik havasının yerine rahat bir görüntü vardı, bu beni 1-0 gerideyken bile rahatsız etmedi. Ancak Ozan oyundan çıkıyorsa daha önce çıkması gerekenler olduğu görüşündeyim. Nani’yle 10 kişi oynadı takım ve 79 dakika dayandılar. Kariyerine lafımız yok ama en azından Avrupa maçlarında tut kopar! 
 
AVRUPA demişken.. Bu arenadaysan bulduğun pozisyonu atarsın. İstanbul’da da o kadar çok gol kaçırırsan tur için herkesi sterse sokarsın. Artık akıllanın. Finale oynarız diyorsanız sadece savunmayla bir yere kadar gidilir. Topal’la tur garantilendi ya en kötü senaryo gerçekleseydi. Kime bu derdi nasıl anlatırdın. Dün dikkatlerden kaçmayan bir başka detay da van Persie’nin 90 dakika sahada kalmasıydı. Demek ki bir problemi yokmuş ve oynayabiliyormuş. Pereira, Beşiktaş derbisini düşünüp 65’te oyuna Fernandao’yu alır dedim ancak şeytana uymadı!