Ali Can Bir halının yaptığına bak
12 Ekim 2018 Cuma
F.BAHÇE muhabiri olarak zor bir sınavdan geçtiğimizi ve bu sürecin bizler için de daha da zorlaştığını net olarak görüyoruz. Tüm iddiaları ve daha fazlasının geleceğini başkan Ali Koç’tan pür dikkat dinledik. İnsan inanmakta zorluk çekiyor, yutkunuyor. Ben gördüğümü ve yaşadığım diyaloğu aktaracağım. Gelin, mahkeme kurmadan siz karar verin. 
 
KONYA deplasmanındayız. Maç bitti mixed zone alanındayım. Asbaşkan Semih Özsoy’un açıklama yaptığı anda gazeteci arkadaşım, ‘Turgay Altay seni çağırıyor’ dedi. Arkama baktım, elinde telefon beni bekliyor. ‘Buyur hocam’ diyerek selam verdim. Altay, konuya hızlı giriş yaparak, “Analiz ekibi sil baştan” haberini gösterip, sert bir tonla bana “Bunu sen mi yazdın?” diye sordu. Altta kalmamak adına aynı tonla, “Evet ben yazdım, nedir sıkıntı?” dedim. Gergin bir şekilde telefondan haberi okumaya başladı. ‘Yanlış yazmışsın. Ben hocanın yardımcısıyım. Sen ise beni analiz ekibi olarak yazmışsın. Ben yardımcı antrenörüm. Benim işim hocaya yardımcı olmak. Niçin buradayız? Tüm ekip her şeyimizle çalışıyoruz. Arkadaşlarım da en iyisini yapmaya çalışıyor’ sözleriyle konuyu başka yerlere çekti.  
 
‘Reyes orta sahada olmaz’
 
ANLAM verememekle birlikte 1 cümle yanlış yazılan bir konu için, ‘Hatam varsa bu benimdir’ diyerek konuyu kapatacaktım ki; giderayak bir cümle daha söylemek adına, ‘Ayrılacağın söyleniyor. Peki bunu duydun mu?’ dedim. Altay, ‘Gerçekten böyle mi düşünüyorsun? Eğer düşünüyorsan seninle konuşacak bir durum da yok’ dedi ve gitti. Bu diyalog bittiğinde çok şaşkındım. Gazetedeki editör arkadaşımla da konuyu konuştuk. 
 
TURGAY Altay görevine kendini o kadar kaptırmıştı ve basın toplantısı da dahil sürekli Cocu’nun yanında olan en yakın isimdi. Hakkını yiyemem belki aramızdaki diyalog sert geçti ama takımı ne kadar fazla düşündüğüne bizzat şahit oldum. Yine Konya maçında Cocu’nun tercihte zorlandığı anlarda Altay’ın, ‘Hocam ne olur Reyes’i bu hafta orta sahada oynatma. Sonra oynatırsın ama bu maçta değil’ dediğini, hem de birkaç kez yanına gittiği biliniyor. Zira kaybedilen Kayseri maçında Reyes ön liberodaydı. Cocu da, gelen ilk deplasman galibiyeti sonrası memnuniyetini Altay’a iletmiş. Gol sevinçlerinde de yıllarca yanında olan Aykut Hoca’yla nasıl sevindiğine bakın bir de Cocu ile olan sevincine...
 
Laf taşıyanlara dikkat!
 
VE Alper Hoca. Sezon başı Fulham ile yapılan hazırlık maçına erken gitmiştik. 3 gazeteci arkadaşla tribüne geçerken Alper Hoca’yla karşılaştık. Tabii ki sorular art arda geldi. Alper Hoca, Cocu ile nasıl uyumlu çalıştığını detaylarla anlatarak, “Bilimsel çalışmaları seviyor. PSV’de de benzer çalışmaları olmuş. Hatta Aykut Hoca’dan farklı olarak analizlerimizde klipler kullanmamızı istedi” yorumunu yapmıştı. Cocu’yu da kısa bir süre olmasına rağmen fazlasıyla övmüştü. 
 
İNANMAKTA zorlanıyorum derken, uzun zaman birlikte çalıştığımız hocaların kendilerini savunduktan sonra neler söyleyeceklerini ben de merak ediyorum. Yargısız infaz ortamında arada laf taşıyanlara da aman dikkat! ‘Beşiktaş maçını kaybedersek bizim cenazemizi bu halıyla kaldırırlar mı?’ yoksa ‘Beşiktaş maçını kaybedersek Cocu’nun cenazesi bu halıyla kaldıracağız mı?’ Bir düşünelim ve bir halının F.Bahçe’nin başına neler açtığını sorgulayalım…