4 bin lira nafaka verecek!

12 Nisan 2013 Cuma - 3:46 | Son Güncelleme : 12 04 2013 - 3:46

'Tedbir nafakası' ödemesine karar verildi


MHP’li Faruk Bal’ın eşi Döndü Akkaşoğlu Bal, boşanma davası açtı. Dava’nın duruşması dün Ankara 1. Aile Mahkemesi’nde görüldü. Akkaşoğlu ve Bal’ın avukatlarının hazır bulunduğu davada Hakim Zeynep Öksüzoğlu, Bal’ın Akkaşoğlu’na 2 bin, 2 çocukları için de 2 bin lira olmak üzere aylık toplam 4 bin lira “tedbir nafakası” ödemesine karar verdi. 16 ve 13 yaşındaki çocukların annede kalmasına karar veren Hakim, Bal’ın çocuklarını her ayın 1. ve 3. haftasonlarında görmesine hükmetti.

İstediği zaman görebilir

Duruşmanın ardından VATAN’ın sorularını yanıtlayan Döndü Akkaşoğlu, özel hayatının konuşulmasından rahatsızlık duyduğu belirterek, “Mahkeme velayeti bana vermiş olabilir, ancak Faruk Bey ne zaman isterse çocukları görebilir. Çocuklarımı korumalıyım ama o da babaları. Bugün çocuklarım onda kalmak isterlerse kalabilirler” dedi.

‘Nasıl düşünürüm?’

Faruk Bal Aralık ayında mahkemeye başvurup Akkaşoğlu hakkında, “Eşim sinirlerine hakim olamıyor. Saldırgan bir yapıya sahiptir, her an bana zarar verebilir” iddiasıyla “tedbir kararı” verilmesini istemişti.

Hakim de, 31 Aralık 2012’den itibaren 6 ay süreyle Akkaşoğlu hakkında, TBMM’ye, parti merkezine ve Çayyolu’ndaki ikametgahının bulunduğu yerlere yaklaşmaması ve iletişim araçlarıyla rahatsız etmemesi yönünde “tedbir kararı” vermişti. Akaşoğlu, bu karara ilişkin şunları söyledi:

“Ona zarar vermeyi nasıl düşünebilirim? Bana karar Ocak ayında tebliğ edildiğinde inanın itiraz etmeyi bile kendime zul gördüm. MHP mensup olduğum parti.”