30 bin dirhem hesap 20 bin dirhem bahşiş

DHA |  04 Eylül 2018 Salı - 2:30 | Son Güncelleme : 04 09 2018 - 2:30

‘Çiftlik Bank’ ile 80 bin kişiden dolandırdığı 500 milyon TL’nin üzerinde parayla yurt dışına kaçan, ‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın’ın, Dubai’de bir kadınla yemek yediği lüks bir mekana 90 bin TL hesap ödediği ortaya çıktı


Mobil oyun oynayarak para kazanma vaadiyle yola çıkan ve kısa sürede çok sayıda üye toplayan Çiftlik Bank isimli sanal saadet zincirinin 25 yaşındaki CEO’su, ‘Tosuncuk’ lakabıyla da bilinen Mehmet Aydın, dolandırdığı paralarla yurt dışına kaçmıştı. Önce Dubai’ye kaçan, ardından Uruguay’da görüldüğü öne sürülen firari CEO Mehmet Aydın hakkında kırmızı bülten çıkarılmıştı.

Lüks hayata devam

CEO Mehmet Aydın’ın dolandırdığı paraları nasıl harcadığını gösteren yeni görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde, Dubai’nin en lüks mekanlarından birinde görülen Aydın’ın yanında bir kadın olduğu ve garsonların kendileriyle özel olarak ilgilendiği görüldü. Garsonların sunduğu içkiyi içen Aydın ve beraberindeki kadının, oldukça keyifli oldukları görüntülere yansıdı. Aydın’ın masada toplam 90 bin TL’ye tekabül eden, 30 bin dirhem hesap, 20 bin dirhem bahşiş ödemesi yaptığı öğrenildi.

Kıbrıs’ta kumar

Ortaya çıkan bir diğer görüntü ise, şirketin paraları kaçırdığı ilk yer olarak düşünülen Kıbrıs’tan. Firari CEO’nun kaçtığı ilk günlere ait olduğu ait olduğu öğrenilen görüntülerde Mehmet Aydın, Kıbrıs’ın en büyük kumarhanelerinden birinde poker oynuyor. 

500 BİN KİŞİ ÜYE OLMUŞTU

Asıl işi yazılımcılık olan Mehmet Aydın’ı tüm Türkiye Çiftlik Bank projesi ile tanıdı. İlk etapta oyun olarak geliştirilen sisteme Türkiye genelinde 500 bine yakın kişi üye oldu. Bir süre kar payı alan mağdurların daha sonra paralarını alamamalarıyla dolandırıcılık olayı ortaya çıktı. Aydın’ın yaklaşık 80 bin kişiyi 500 milyon TL dolandırdığı tespit edildi.

KOLEKSİYON YAPMIŞ

Aydın’ın, Uruguay’da çekildiği öne sürülen, Ferrari ile kırmızı ışıkta beklediği ve daha sonra otomobiliyle adeta şov yaparak uzaklaştığı anlara ait görüntüler konuşulmuştu. Lüks otomobil merakı olan Aydın, Ferrari’nin yanı sıra çok sayıda lüks araç almış.

ABİSİ HONG KONG’TA

Kardeşiyle yurt dışına kaçan ağabey Fatih Aydın ise ülke ülke geziyor. Aydın, Hong Kong’ta çektiği bir fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşıyor.

ETİKETLER