2021 Türkiye Bursları başvuruları başlıyor! YTP Türkiye Bursları başvuru ekranı!

09 Ocak 2021 Cumartesi - 14:00 | Son Güncelleme : 09 01 2021 - 14:00

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının (YTB), dünyanın dört bir yanından uluslararası öğrencilere Türkiye'de yüksek öğrenim imkanı sunan "Türkiye Bursları" programının 2021 yılı başvuruları başlıyor. Peki, 2021 Türkiye Bursları başvuruları nasıl yapılır? İşte Türkiye Bursları başvuru şartları ve başvuru ekranı...


Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının (YTB) 2021 Türkiye Bursları başvuruları başlıyor. 
 
YTB'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Başkanlığın koordinasyonda yürütülen ve Türkiye'nin uluslararası yükseköğrenim burs markası olan Türkiye Bursları, uluslararası öğrenci hareketliliğindeki yerini her geçen gün pekiştiriliyor.
 
 
TÜRKİYE BURSLARI BAŞVURULARI NASIL YAPILIR? 
 
Dünyanın bütün ülkelerine açık olan Türkiye Bursları 2021 yılı başvuruları, 10 Ocak-20 Şubat'ta alınacak. Başvurular, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim almak isteyen adaylara açık olacak. Yüzlerce ülkeden öğrencilere Türkiye'nin en prestijli üniversitelerinin kapılarını açan burslara, "www.turkiyeburslari.gov.tr" adresinden başvurulabilecek.
 
DÜNYANIN EN KAPSAMLI BURS PROGRAMI 
 
Türkiye Bursları, üniversite bölüm yerleştirmesi, aylık burs, üniversite harcı, sağlık sigortası, yurt, barınma, ücretsiz mesleki ve akademi programlar ve gidiş-dönüş uçak bileti imkanlarıyla dünyanın en kapsamlı burs programı olarak öne çıkıyor. Türkiye Burslarına 2020'de 172 ülkeden alınan 156 bin başvuru, Türkiye'nin uluslararası eğitimde cazibe merkezi haline geldiğine işaret ediyor.
 
Sunduğu bilgi ve tecrübe zenginliğinin yanında Türkiye Bursları, dünyanın dört bir yanından uluslararası öğrencilere ülkenin en seçkin üniversitelerinde burslu eğitim imkanı sağlıyor. Türkiye Bursları, ülkeler arasındaki iş birliğini ve toplumlar arası ortak anlayışı güçlendirmeye kendini adamış geleceğin liderlerinden bir ağ oluşturmayı hedefliyor.
 
 
BURS BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER
 
- Geçerli bir Ulusal Kimlik Belgesi VEYA geçerli bir Pasaport
- Adayın yakın tarihli bir fotoğrafı (Başvuru sistemine yüklediğiniz fotoğrafın kendinizin uygun bir portresi olması gerektiğini lütfen unutmayın, tanımlanamayan aday fotoğrafları başvurunuzun değerlendirmesine zarar verecektir)
- Ulusal sınav puanları (herhangi bir uluslararası nitelik veya sertifikaya sahip olmayan adaylar için gereklidir)
- Diploma veya geçici mezuniyet belgesi
- Akademik transkriptler (çevrimiçi ekran görüntüleri ve onaylanmamış transkriptler başvurunuzun değerlendirmesini zayıflatacaktır)
- Uluslararası sınav puanları (GRE, GMAT, DELF, YDS, YÖS… vb. Seçilen üniversite ve program için gerekliyse)
- Dil testi puanları (seçilen üniversite ve program için gerekliyse)
- Bir araştırma önerisi ve yazılı çalışmanızın bir örneği (sadece doktora adayları için)