106 emekli askerin rütbeleri söküldü!

AA |  13 Nisan 2019 Cumartesi - 10:58 | Son Güncelleme : 13 04 2019 - 10:58

Türk Silahlı Kuvvetleri, yurt içi ve sınır ötesindeki operasyonlarıyla bölücü terör örgütüne darbe vurmayı sürdürürken Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile mücadelesini de sürdürüyor. OHAL'in kaldırılmasından bugüne kadar Bakan onayıyla 1412 personel ihraç edildi, 106 emekli askerin rütbeleri geri alındı.


Türk Silahlı Kuvvetleri,  yurt içi ve sınır ötesindeki operasyonlarıyla bölücü terör örgütüne darbe vurmayı  sürdürürken FETÖ ile mücadelesini de sürdürüyor. Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Türk Silahlı Kuvvetleri  her türlü terör örgütüne yönelik mücadelesine kararlılıkla devam ediyor. Gerek  yurt içi gerekse sınır ötesindeki operasyonlarında bölücü terör örgütü PKK'ya  ağır darbe vuran Türk Silahlı Kuvvetleri, FETÖ ile mücadeleyi de aralıksız  sürdürüyor.
 
Bu kapsamda Bakanlık emriyle Milli Savunma Bakanlığına bağlı tüm  komutanlık, birlik, karargah ve kurumlarda devam eden çalışmalarla FETÖ ile  bağlantısı olabilecek personel araştırılıyor. Önceki uygulama sonuçlarına göre  müşterek olarak belirlenen kıstaslar çalışmalarda tüm ilgili makamlar tarafından  hassasiyetle kullanılıyor.
 
Önceki uygulama sonuçlarına göre müşterek olarak belirlenen kıstaslar  kullanılarak yapılan değerlendirme ve teklifler doğrultusunda Bakan onayıyla Kara  Kuvvetleri Komutanlığından 795, Deniz Kuvvetleri Komutanlığından 242 ve Hava  Kuvvetleri Komutanlığından 375 personel ihraç edildi. Böylelikle OHAL'in  kaldırılmasının ardından TSK'den ihraç edilen toplam personel sayısı 1412  oldu. Öte yandan, bu süre içinde  106 emekli askerin de rütbeleri geri  alındı.
 
  

ETİKETLER