'Zengin Mutfağı' turneye çıkıyor!

05 Ağustos 2019 Pazartesi - 14:25 | Son Güncelleme : 05 08 2019 - 14:25

Büyük usta Şener Şen’i 14 yıl sonra tiyatro seyircisi ile tekrar buluşturan, DasDas’ın ‘Zengin Mutfağı’ oyunu kış sezonu boyunca haftalarca kapalı gişe oynamıştı. ‘Zengin Mutfağı’ Ege ve Akdeniz bölgelerinde tiyatroseverlerle buluşacak.


‘Zengin Mutfağı’, 19 Ağustos’ta Bursa, 22 Ağustos ve 30 Ağustos’ta İzmir, 24 Ağustos’ta Ayvalık, 25 Ağustos’ta Kuşadası, 27 Ağustos’ta Denizli, 29 Ağustos’ta Antalya,1 Eylül’de Marmaris ve 2 Eylül’de Bodrum’da sahnelenecek.
 
 
‘ZENGİN MUTFAĞI’ HAKKINDA
 
DasDas’ın ‘Zengin Mutfağı’ oyunu aralık ayında prömiyerini yapmış ve sezonun en önemli kültür sanat olayları arasına adını yazdırmıştı. Başrolünde büyük usta Şener Şen’in yer aldığı oyun, geçtiğimiz günlerde Atlantis Yapım organizasyonuyla Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda sahnelenmişti.
 
19 Ağustos’tan itibaren de Atlantis Yapım organizasyonuyla Türkiye’nin çeşitli şehirlerini de gezecek olan ‘Zengin Mutfağı’ sahneye konuyor. Oyun, Cumhuriyet tarihinde görülmüş en büyük işçi hareketi olan 15-16 Haziran 1970 olaylarının zengin bir ailenin mutfağına yansımasını anlatıyor. Vasıf Öngören’in imzasını taşıyan oyunda Şener Şen’e Gizem Ergün, Onay Kaya, Uğur Arda Başkan ve Kutay Sandıkçı gibi yetenekli ve genç oyuncular eşlik ediyor. 
 
 
Zengin Mutfağı Turne Programı:
19 Ağustos Bursa Fuar Açıkhava Tiyatrosu
22 Ağustos  İzmir Fuar Açıkhava Tiyatrosu 
24 Ağustos  Ayvalık Amfi Tiyatro 
25 Ağustos  Kuşadası Avm Amfi Tiyatro 
27 Ağustos  Denizli Açıkhava Tiyatrosu 
29 Ağustos  Antalya Açıkhava Tiyatrosu 
30 Ağustos  İzmir Fuar Açıkhava Tiyatrosu 
1 Eylül          Marmaris Amfi Tiyatro 
2 Eylül          Bodrum Antik Tiyatro 
 

ETİKETLER