'Kendimi yenilenmiş hissediyorum'

15 Mayıs 2017 Pazartesi - 12:47 | Son Güncelleme : 15 05 2017 - 12:47

Suzan Aksoy, 'Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu' ödülünü aldı. Suzan Aksoy, '40'ıncı sanat yılımda kendimi yenilenmiş hissediyorum' dedi.


Bu yıl 22'ncisi düzenlenen 'Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri' geçtiğimiz akşam Mustafa Kemal Merkezi Attila İlhan Salonu'nda sahiplerini buldu.
 
Tiyatro ve sinema dünyasının başarılı ve ünlü isimlerinin katıldığı ve konuklar tarafından büyük ilgi gören gecede, duayen sanatçı Suzan Aksoy, 'Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu' ödülünü aldı.
 
Aksoy, "Hayatımda izlediğim ilk film Sadri Alışık’ın rol aldığı ‘Pantolon Bankası’ isimli filmdi ve bu filmden sonra oyuncu olmaya karar verdim. Bu sebeple Sadri Alışık, benim için çok özel bir sanatçıdır” dedi.
 
Daha önce Sadri Alışık Ödül Töreni’nde tiyatro dalında ödül aldığını ancak film kategorisinde ilk defa bu ödüle sahip olduğunu sözlerine ekleyen Suzan Aksoy, “Sanat karşılık beklenilerek yapılmaz ancak ödül almak bizlerin motivasyonunu arttırıyor. Çağan Irmak, çok özel bir yönetmendir. Daha önce dizilerde çalışmamıza rağmen onun yönetmenliğini yaptığı ‘Benim Adım Feridun’ filmiyle bu anlamlı ödülü almak benim için çok gurur verici. 40'ıncı sanat yılımda kendimi yenilenmiş hissediyorum" ifadelerini kullandı.