'Cyberpunk 2077' için 'Türkçe' müjdesi!

11 Ekim 2018 Perşembe - 10:48 | Son Güncelleme : 11 10 2018 - 10:48

Oyunseverlerin çıkışını merakla bekklediği oyunların başında gelen 'Cyberpunk 2077'nin Türkçe dil desteğiyle satışa sunulacağı açıklandı.


The Witcher serisinin geliştiricisi CD Projekt Red tarafından geliştirilen CyberPunk 2077‘nin Türkçe dil desteğiyle geleceği bilgisi, Türkiye distrübitörü Bilko
 
Bilkom daha önce yaptığı bir paylaşımda ise Cyberpunk 2077‘nin Türkçe olmayacağını belirtmişti ve daha sonra atılan tweet için bir düzeltme paylaştı. Açıklamaya göre şirket Türkçe dil desteğinin gelmesi için CD Projekt RED ile yoğun bir görüşme aşamasındaydı ve kullanıcıları yanlış yönlendirmek istemedi. Anlaşma sağlandı oyunun Türkçe dil desteği ile geleceği kesinleşti.
 
cyberpunk 2077 ilk olarak 2012 yılının başlarında duyuruldu ve yaklaşık 6 yıldır geliştiriliyor. The Witcher serisinin ardından bu yıl ilk kez tanıtılan yeni seri E3 2018‘de sistemlerini, karakter ilerleyişini ve savaşın baş döndürücü çeşitliliğini gösteren bir tanıtımla sunuldu.
 
Oyunun birinci şahıs nişancı (FPS) RPG olması bekleniyor. Ara sahneler ve sürüş bazen üçüncü şahısa geçse de, Cyberpunk 2077 büyük ölçüde birinci şahıs bileşenleri içeriyor. Ayrıca karakter özelleştirmeleri ve Güç ve Zeka gibi temel kavramlarla gelişim seçenekleri de sunulacak.
 
E3 2018’de öğrendiğimiz kadarıyla oyun çok oyunculu olarak çıkmayacak ancak yayınlandıktan bir süre sonra alabileceği belirtiliyor. Cyberpunk 2077, Kuzey Kaliforniya’daki kurgusal bir metropol olan Night City‘de yer alıyor. Şehir oldukça büyük ve aralarında yükleme ekranı olmayan 6 bölge var. Grand Theft Auto V’in sürüş ve trafik derinliğinin olup olmayacağından emin değiliz.
 
Oyun severlerin ilgisini çeken yeni yapım için çıkış tarihi net olarak duyurulmasa da 2019’da yayınlanması bekleniyor.