‘Asaletimizi gösterdiniz’

DHA |  07 Ağustos 2018 Salı - 2:30 | Son Güncelleme : 07 08 2018 - 2:30

Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesine acil iniş yapan helikopterdeki askeri personeli sevgiyle karşılayan ve yemek ikramında bulunan köy halkına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu telefonla teşekkür etti


Ankara’daki Kara Havacılık Okulu’nun Isparta’ya taşınmasında görevli 2 ‘UH-1H’ tipi askeri helikopterden biri, 3 Ağustos günü arıza nedeniyle Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesine bağlı Anayurt köyündeki toprak yola acil iniş yaptı. Köye inen helikopteri görenler, askeri personeli sevgiyle karşıladı. Evlerinden yiyecek getirerek, helikopter personeline yer sofrası kuran köy sakinleri, çektikleri görüntüleri sosyal medya hesaplarından paylaştı. AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven ve bazı AK Partili yetkililer, Alihsan Yıldırım ve ailesini Anayurt köyündeki evlerinde ziyaret etti. Yurdunuseven, aileyi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile telefonla görüştürdü. Telefon görüşmesinde, Alihsan Yıldırım ve ailesine teşekkür eden Bakan Soylu, “Allah razı olsun. Öncelikle binlerce kez teşekkür ediyoruz. Memleketimizin insanının asaletinin nasıl olduğunu, ana yüreğinin nasıl olduğunu, bir ailenin nasıl olduğunu ve misafirin ne demek olduğunu herkese göstermiş oldunuz. Evlatlarımıza sahip çıkarak, kahramanlara nasıl muamele edildiğini bir kez daha göstermiş oldunuz. Keşke biz de orada olsaydık ve yemeklerden yeseydik” diye konuştu.

‘Herkes yapardı’

Tarlasında askerleri ağırlayan ve onlara eşiyle birlikte ikramda bulunan Alihsan Yıldırım, Bakan Soylu’nun teşekkürüne “Biz bir şey yapmadık. Herkesin yapabileceği bir şeyi yaptık” diye karşılık verdi.

ETİKETLER