Geri Dön
YaşamTürk markası Luvizco yurtdışına açılıyor

Türk markası Luvizco yurtdışına açılıyor

Modacı Vildan İslam’ın 2021 yılı başında kurduğu giyim markası Luvizco yurtdışına açılıyor.

Türk markası Luvizco yurtdışına açılıyor

Moda sektöründe uzun yıllar çalıştıktan sonra kendi markasını kurmak üzere kolları sıvayan Vildan İslam’ın 2021 yılı başında yarattığı ‘Luvizco’ markası, 1 yıl gibi kısa bir süre içerisinde moda tutkunlarının ilgisini çekmeyi başardı. Markanın ürünlerine yönelik ilgi, kurumsal firmaların da dikkatinden kaçmadı. Çok sayıda firmadan teklif aldığını belirten Vildan İslam, “Markamızın ürünlerine kısa sürede çok fazla talep oluştu. Bu süreçte Luvizco’yu bünyelerine katmak isteyen kurumsal firmalar da oldu, ancak çıktığım bu yolculukta kendi markamla büyümek istediğim için teklifleri geri çevirdim” dedi.

PANDEMİ SÜRECİ OLUMLU ETKİLEDİ

Fabrikasyon üretim yerine butik mağazacılığı tercih ettiğini ve müşterileriyle samimi bir şekilde bizzat ilgilenmeyi çok sevdiğini dile getiren Vildan İslam, pandemi sürecinde e-ticarete olan ilginin artmasının Luvizco’nun büyümesinde de etkili olduğunu söyledi. Başarılı girişimci, “Luvizco için ürettiğimiz parçaları ilk etapta internet üzerinden satışa sunduk. Pandemi sürecinde alışverişin büyük oranda internete kayması, Luvizco için bir şans oldu. Tasarımlarımız çok ilgi gördüğünden, bu süreçte markamı büyütme imkanı buldum” diye konuştu.

GÜZEL GİYİNMEK HERKESİN HAKKI

Vildan İslam, markasını kurarken “Kaliteli ürün-uygun fiyat” sloganıyla yola çıktığını ifade etti: “Güzel giyinmek sadece parası olanların değil, herkesin hakkı. İsteyen herkes, bütçesini sarsmadan trendleri takip edebilmeli. Ben de markamı kurarken bu düşünceyle yola çıktım. En kaliteli ürünleri mümkün olan en uygun fiyata satışa sunuyoruz. Hemen herkes Luvizco’da bütçesine uygun şıklığı yakalayabiliyor.”

Vildan İslam şimdilerde markasını yurt dışına taşıma hazırlığında olduğunu da açıkladı: “Her ne kadar butik mağazacılık anlayışıyla hizmet vermeyi tercih etsek de bu markamızı büyütmeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Dubai’den gelen teklifi değerlendireceğiz ve çok yakında orada bir mağaza açacağız. Bir süredir detaylar üzerinde görüşüyoruz. Luvizco’nun Dubai mağazasının bu yıl içinde hizmete girmesini planlıyoruz.”

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler