Geri Dön
YaşamNe zaman kar yağacak, kar yağışı var mı? Meteoroloji tarihi verdi!

Ne zaman kar yağacak, kar yağışı var mı? Meteoroloji tarihi verdi!

Kar ne zaman yağacak? Meteoroloji tarafından yayınlanan son hava durumu raporuna göre Ankara başta olmak üzere Karadeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgesi'nin tamamı aralık ayına kar yağışı ile girecek. Kar yağışı olan iller ve karın yağacağı tarih…

Ne zaman kar yağacak, kar yağışı var mı? Meteoroloji tarihi verdi!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün orta ve uzun vadeli tahmin haritasına göre aralık ayı kar Yağışı ile başlayabilir. Hava sıcaklıkları cuma gününden itibaren artarak mevsim normalinde seyredecek. Peki, Ne zaman kar yağacak, kar yağışı olan iller hangileri?

KAR NE ZAMAN YAĞACAK?

29 Kasım Pazartesi gününden itibaren hava sıcaklıkları yeniden düşecek. Hava sıcaklıklarının düşmesiyle 30 Kasım Salı günü başkent Ankara başta olmak üzere İç Anadolu Bölgesi'nde karla karışık yağmur ve kar yağışı görülecek. 1 Aralık Çarşamba günü ise tüm Türkiye'de yağış görülecek. Yağışlar Karadeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu ve Doğu Anadolu'nun tamamında kar, yurdun diğer bölümlerinde ise yağmur şeklinde olacak.

Ne zaman kar yağacak, kar yağışı var mı Meteoroloji tarihi verdi

METEOROLOJİ'DEN KUVVETLİ KAR UYARISI

Meteoroloji bugün için "Yağmurla başlayacak yağışın zamanla yüksek kesimleri başta olmak üzere Erzincan, Gümüşhane ve Bayburt çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren Erzurum’da yer yer kuvvetli olmak üzere kar yağışı şeklinde etkili olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar ve buzlanma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" açıklamasını yapmıştı.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler