Geri Dön
YaşamFabrikadaki cinayetten yasak aşk çıktı

Fabrikadaki cinayetten yasak aşk çıktı

Adana'da, ayrı yaşadığı Cansu Yıldız'ın çalıştığı fabrikadaki kavgada araya giren Tolga Kılıç'ı (33) bıçaklayarak öldüren Durmuş Yıldız'ın asıl hedefinin, eşi ile ilişki yaşadığı ileri sürülen Veli Kaya olduğu ortaya çıktı. Kaya'yı boğazına bıçak dayayarak yaralayan Yıldız'ın, engel olmak isteyen Kılıç'ı öldürdüğü belirtildi.

Fabrikadaki cinayetten yasak aşk çıktı

Olay, saat 02.00 sıralarında, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'ndeki tekstil fabrikasında meydana geldi. Durmuş Yıldız, iddiaya göre, ayrı yaşadığı eşi Cansu Yıldız'ın çalıştığı fabrikayı geldi. Elindeki bıçakla bağırarak eşini arayan Yıldız'ı, kadının mesai arkadaşları Tolga Kılıç ve Veli Kaya engellemek istedi. Durmuş Yıldız, bu sırada Veli Kaya'nın boğazına bıçak dayayıp, rehin aldı. Cansu Yıldız da kaçarak cep telefonundan Kadına Destek Uygulaması (KADES) butonuna basıp, yardım istedi. Kaya, anlık dalgınlığında Yıldız'ın elinden kurtuldu. Durmuş Yıldız, daha sonra eşinin peşinden gitmek istedi. Bu kez de Tolga Kılıç, araya girerek Yıldız'ı engellemeye çalıştı.

EŞİNİN GÖZÜ ÖNÜNDE BIÇAKLANDI

Bu sırada Durmuş Yıldız, Tolga Kılıç'ı, beraber çalıştığı eşi Makbule Kılıç'ın gözü önünde karnından bıçakladı. Kılıç, kanlar içinde yere yığılırken, Yıldız da otomobille kaçtı. İhbarla olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Tolga Kılıç ile boynundan yaralanan Veli Kaya, ambulans ile Adana Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı. Sağlık durumu ağır olan Kılıç, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Hastanede ayakta tedavi edilen Veli Kaya ile Cansu Yıldız ise ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü. Tolga Kılıç'ın cansız bedeni, Adana Adli Tıp Kurumu morguna getirildi.

Olayla ilgili başlatılan soruşturmada Cansu Yıldız'ın, aynı fabrikada çalıştığı ve Durmuş Yıldız'ın saldırısında boğazından yaralanan Veli Kaya ile ilişkisi olduğu ileri sürüldü. Yıldız'ın, bu nedenle Kaya'yı öldürmek için fabrikaya geldiği, 3 çocuk babası Kılıç'ı da kavgayı ayırmak isteyince bıçakladığı belirlendi.

'EŞİ PERİŞAN HALDE'

Otopsi için Adli Tıp Kurumu önünde bekleyen Tolga Kılıç'ın amcası Yaşar Kılıç, yeğeninin konuyla ilgisi olmadığını belirterek, "Katil zanlısı, eşiyle ilişkisi olan birini öldürmek için fabrikaya giriyor. Tolga da o an fabrikadaymış ve saldırıyı önlemek için araya giriyor. Öldürmek istediği kişi elinden kaçınca Tolga'yı bıçaklıyor. Yeğenim kan kaybından vefat etti. Eşi de o an olay yerindeydi ve şu anda perişan halde. Eli bıçaklı kişi, nasıl fabrikaya bu kadar rahat girebiliyor? Böyle insanların cezalandırılmasını istiyoruz" diye konuştu.

Tolga Kılıç'ın cenazesi, otopsinin ardından yakınlarına teslim edildi. Polisin uygulama noktasında yakalanarak gözaltına alınan Durmuş Yıldız'ın ise emniyetteki sorgusunun sürdüğü öğrenildi.

YAKINLARI GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Adanada fabrikada birlikte çalıştığı Cansu Yıldızı, ayrı yaşadığı eşi Durmuş Yıldızdan korumaya çalışırken bıçaklanarak öldürülen 3 çocuk babası Tolga Kılıçın (33) Adana Adli Tıp Kurumundaki otopsisi tamamlandı. Kılıçın cenazesi, yakınları tarafından yıkanması için Sarıçam ilçesindeki Buruk Mezarlığına götürüldü. Mezarlığa çocukları Hatice (6) ve Mirza (1) ile gelen eşi Makbule Kılıç (33), cenaze aracını görünce gözyaşlarına boğuldu. Kılıçın annesi Hatice Kılıç ve kız kardeşi Zümrüt Dönmez ise güçlükle ayakta durabildi.

ÇOCUKLARIMIN BABASINI GETİRİN

Eşinin öldürüldüğü anlara tanık olan Makbule Kılıç, Bıçakla saldırdı, o sırada ben de oradaydım, benim de üzerime yürüdü. Eşimin yanına kaçınca müdahale etmeye çalıştı. Eşim araya girip, bıçağı almaya çalıştı ancak başaramadı. O da eşimi bıçakladı. Kaçmasam beni de yaralayacaktı. Çocuklarımı yetim bıraktı. Benim kızım, yeni dillenen oğlum kime baba diyecek? Çocuklarımın babasını getirin diyerek gözyaşlarına boğuldu.

OĞLUMU YOKLUKLA BÜYÜTTÜM

Annesi Hatice Kılıç ise, Ben oğlumu yoklukla büyüttüm. Biricik oğlumdu o benim, umudumdu. Tolgam, kuzum. Bize o bakıyordu. Katili cezasını çeksin diye konuştu.

ÇUKURDA YATARKEN BULDUM

Tolga Kılıçın birlikte çalıştığı kuzeni Aygün Baştan da, Kuzenimi bıçakladıktan sonra kaçtı. Kuzenimin koşup, kapının üstünden atladığını gördüm. Fabrikanın çevresindeki araziyi aramaya başladım. Kuzenimi yol kenarındaki bir çukurun içinde yatarken buldum. Nefes alıyordu ama durumu ağırdı. Hastaneye götürdük ancak kurtarılamadı dedi.

Tolga Kılıçın cenazesi daha sonra götürüldüğü Sarıçam ilçesine bağlı Yarımca Mahallesi mezarlığında toprağa verildi.