Geri Dön
YaşamDehşet! Bayramlaşmak için geldi, karısını öldürüp, oğlunu yaraladı

Dehşet! Bayramlaşmak için geldi, karısını öldürüp, oğlunu yaraladı

Düzce'nin Yığılca ilçesinde, Durdu Alkan (55) bayramlaşmak için görüşmeye geldiği evde boşanma aşamasında olduğu karısını ve oğlunu av tüfeğiyle vurdu. Ayşe Alkan (50) yaşamını yitirirken, Müslüman Alkan ise (25) yaralandı. 

Dehşet! Bayramlaşmak için geldi, karısını öldürüp, oğlunu yaraladı

Olay öğleden sonra, Yığılca ilçesi Hacıyeri Köyünde meydana geldi. Boluda yaşayan Durdu Alkan bayramlaşmak için boşanma aşamasında olduğu eşi Ayşe Alkan ve oğlu Müslüm Alkanın kaldığı eve geldi. Çift arasında boşanma meselesi nedeniyle başlayan tartışmaya oğlu Müslüm Alkan da dahil oldu. Bunun üzerine Durdu Alkan aracında bulunan av tüfeğini alarak tekrar eve girdi. Babasının annesini vuracağını gören Müslüm Alkan müdahale etmek istedi. Durdu Alkan oğlunu sol bacağından yaraladı. Ardından Ayşe Alkanı başından ve göğsüne ateş ederek vurdu.

Haber verilmesi üzerine olay yerine sağlık ve jandarma ekipleri geldi. Sağlık ekipleri, Ayşe Alkanın yaşamını yitirdiğini belirledi. Bacağından vurulan Müslüm Alkan ise hastaneye kaldırıldı.  

Jandarma ekipleri, olayın ardından kaçan Durdu Alkanı av tüfeği ile birlikte ormanlık alanda yakaladı. Durdu Alkan gözaltına alındı. Jandarma ekiplerinin olay yerinde yaptığı incelemenin ardından Ayşe Alkanın cenazesi otopsi için morga kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.