Geri Dön

389 Alan Kodu Nereye Ait? +389 İle Başlayan Numara Hangi Ülkeden Arıyor?

Alan kodunun her zaman için dikkat çeken bir yapısı olduğu görülmektedir. Tabi alan kodunun şehir veya ülke için önemli olduğu görülmektedir. Çünkü hem ülkeler hem de şehirler için ayrı alan kodları olduğu dikkat çekmektedir. Ayrıca ülkelere göre alan kodları farklılık gösterebilir. Bundan dolayı her ülkenin alan kodu için özel bir rakam bulunur.

389 Alan Kodu Nereye Ait? +389 İle Başlayan Numara Hangi Ülkeden Arıyor?

Alan Kodunun Amacı Nedir? 

Alan kodunun amacı sabit ve mobil hatların düzenli olarak çalışması olarak bilinmektedir. Özellikle alan kodu olmadığı zaman arama yapmanın mümkün olmadığı görülmektedir. Doğal olarak bir arama geldiği zaman baş kısmında alan kodunu görmek mümkün olarak bilinir. Ayrıca alan kodunun net bir şekilde ortaya çıktığı görülmektedir. 

389 Alan Kodu Nereye Ait? 

389 alan kodunu kullanan ülkenin Kuzey Makedonya olduğu görülmektedir. Bundan dolayı Kuzey Makedonya denildiği zaman akla alan kodu olarak 389 gelir. Bunun yanında 386 alan kodunun başka ülkede yer almadığı bilinmektedir. Bundan dolayı 389 alan kodunun bulunduğu ülke sadece Kuzey Makedonya'dır. 

+389 İle Başlayan Numara Hangi Ülkeden Arıyor?

Çoğu zaman değişik numaralardan arama alındığı bilinmektedir. Tabi bu aramaların nereden yapıldığı bilinmeyebilir. Genellikle şehirlerin alan kodlarına aşina olan insanların ülke alan kodlarında zorlandıkları görülür. Buna göre +389 olan alan kodunun Kuzey Makedonya ülkesine ait olduğu doğru olarak karşımıza çıkar. 

389 Alan Kodu Hangi Ülkenin? 

Alan kodunun 389 olarak karşımızda yer aldığı ülke Kuzey Makedonya şeklindedir. Buna göre Kuzey Makedonya ülkesinin alan kodu 389'dur.

Alan kodunun her ülkede farklı şekillerde denk geldiği bilinir. Yani aynı alan koduna sahip olan ülke yoktur. Böyle olduğu içinde karışıklık yaşamadan ülke kodunu bilmek mümkündür. Ayrıca ülke koduna göre gelen aramaları daha iyi tahlil etme şansı ortaya çıkmaktadır.