Bu bilgiler hayatınızı kurtaracak! 08 October, 23:52'de eklendi

Kül tablasını su yerine zeytinyağıyla ıslatın. Kokuyu engelleyecektir.

1.
Çaya ayrı bir tat ve koku vermek istiyorsanız kavanozun içine, bir dilim elma ya da portakal kabuğu atın. Hatta çay demlerken portakal ve limon kabuğunu rendeleyerek de kullanabilirsiniz.
2.
Kalp krizi geçirdiğinizi hissettiğiniz sırada olabildiğince şiddetli şekilde öksürün. Bunu yapmak kalp krizi şiddetini düşürüp riski azaltır.
3.
Tuzlu su burundaki damarları rahatlatacak. Burnunuz açılacak ve rahatça nefes alabileceksiniz.
4.
Kül tablasını su yerine zeytinyağıyla ıslatın. Kokuyu engelleyecektir.
5.
Durduğunuz yerde kilo verme fikri eminiz herkesin hoşuna gider. Size güzel bir haberimiz var. Yapacağınız 3 dakikalık soğuk duş size 40 kalori yaktırır.
6.
Mutfak çöpünüzün içine dökeceğiniz bir miktar kabartma tozu ya da karbonat kötü kokunun yayılmasını engelleyecektir.
7.
Acı seven biri değilseniz yanlışlıkla acı yediğinizde ne yapacağınızı şaşırıp bir anda suya saldırırsınız. Ancak bunun yerine ekmek içi yerseniz daha faydalı olduğunu görürsünüz.
8.
Hıçkırık tuttuğunda etrafınızdakilerden tonlarca öneri duyarsınız ve genelde işe yaramaz. Kesin formulü açıklıyoruz: Nefesinizi 20 saniye kadar tuttuktan sonra 3 kere yutkunun.
9.
Uyumakta zorluk çekiyorsanız vişne yemek ya da vişne suyu içmek size yardımcı olabilir çünkü vişne vücuttaki melatonin seviyesini arttırır.
10.
Dişlerinizi yemekten önce de fırçalamak daha az yemenize yardımcı olur.
11.
Sıkmadan önce portakal, mandalin, greyfurt vb. turunçgilleri soğuk suda bir süre bekletmek elde edeceğiniz meyve suyu miktarını dikkate değer oranda arttırır.
12.
Az bir miktar toz kahve mide bulantısına oldukça iyi gelir.
13.
Moraliniz bozuk olduğunda eve kapanmak yerine temiz hava almaya çıkın. Oksijen miktarının artması zihninizi mantıksala çevirmenizi kolaylaştırır.
14.
İlk randevuda gideceğiniz korku filmi, karşı tarafı bilinçaltında size daha yakın hissettirir.
15.
Yumurtayı kaynatırken kabuklarının çatlamasından rahatsızsanız, yumurtayı pişirdiğiniz suya yanık kibrit çöpü atın. Kabukların çatlamasını engelleyecektir.
16.
Saksı bitkinizi zararlı böceklerden dibine sigara külü dökerek koruyabilirsiniz. Sigara külü zararlı böcekleri zehirler.
17.
Zarar görmüş bölgenin üzerine iyice olgunlaşmış bir muzun birkaç dilimini koyun ve bir bandajla kapatın.Muzun içindeki enzimler ciltteki yabancı maddenin çıkmasını kolaylaştıracaktır.
18.
İshal olduğunuz zamanlarda varsa taze nar kabuğunu, yoksa kurutulmuş nar kabuğunu suda kaynatıp için. İshale kısa sürede son verecektir.
19.
Bir kaba ılık su koyun ve içine biraz tuz dökün. Bu tuzlu suyu hafifçe burnunuza çekip bırakın.
20.
Ayaklarınız kokuyorsa... 
Ayaklarınızı talk pudrasıyla ovun ve sonra kurutun(tabii ki temiz!) çorabınızı giyin.
21.
Öldürücü kas krampları yaşıyorsanız...
Nemli bir havluyu mikrodalga fırında 30 saniye bekletin. Daha sonra havluyu ağrıyan kasınızın üzerine koyun.
22.
Çenenizde tüylenme problemi yaşıyorsanız... 
Çenenize ince bir tabaka vazelin uygulayın ve üzerine likit bir kapatıcı pudra uygulayın. Yalnız bu işlemi yaparken alkolsüz ürünler kullanmaya dikkat edin. Çünkü alkollü ürünler cildinizi tahriş edebilir.
23.
Nefesiniz kötü kokuyorsa... Ağız kokusunun sebebi çoğunlukla susuzluktur. Böyle bir durumla karşılaştığınızda hemen iki bardak su için.
24.
Eğer ana yemeğinizin yanında maydanoz varsa onu mutlaka tüketin. Çünkü maydanoz nefesi anında yenileyici özel kimyasallar içerir.
25.
Yumurtanın sarısını beyazından ayırmak zor olabilir. Kolay yolu ise; yumurtayı orta boy bir huninin içine kırmanızdır. Yumurtanın beyazı huninin azından akıp altına tutacağınız kabın içine düşer.
26.
Lezzetle yiyeceğiniz kuru fasulyelerin tanelerinin dağılmadan ve ezilmeden pişmesini istiyorsanız, tuzu, salçayı ya da domatesleri, fasulyeler yarı piştikten sonra ekleyin.
27.
Patates püresini yaparken daha bir lezzetli olmasını istiyorsanız, içine süt de katabilirsiniz. Ama ne kadar süt katacağınızı kestiremiyorsanız, süt yerine süt tozunu tercih edebilirsiniz.
28.
Gözlüğünüzün vidası çok çabuk çıkıyorsa vidayı takmadan önce, vidanın gireceği deliğe renksiz oje damlatın. Vidayı öyle takın.
29.
Satın aldığınız ayakkabılar ayağınızı sıkıyor ise onları bir kaç dakika buhara tutun.