Geri Dön
GalatasarayÖzbek hedefi açıkladı!

Özbek hedefi açıkladı!

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek: "Teknik direktörümüz Riekerink yönetimindeki yeni transferlerle güçlenen kadromuzun bu yılki hedefi de tüm kupalara ambargo koymak"

Özbek hedefi açıkladı!

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, teknik direktör Jan Olde Riekerink yönetiminde güçlenen kadrolarıyla yeni sezonda tüm kupalara ambargo koymayı hedeflediklerini belirtti.

Özbek, sarı-kırmızılı kulübün resmi yayın organı Galatasaray dergisinin eylül sayısındaki yazısında, "Teknik direktörümüz Jan Olde Riekerink yönetimindeki yeni transferlerle güçlenen kadromuzun bu yılki hedefi de tüm kupalara ambargo koymak." ifadesini kullandı.

Geçen sezon Ziraat Türkiye Kupası finalinde Fenerbahçe'yi, sezon başında da Turkcell Süper Kupa'da Beşiktaş'ı yendiklerini hatırlatan Özbek, "Bu iki zafer, bu iki kupa, Galatasaray'ın genlerinde kayıtlı olan kazanma azminin bir eseri. Dile kolay son 3 futbol sezonunda verilen 9 kupanın 6'sı, son 5 sezonda da 15 kupanın 10'u şu an Galatasaray'ın müzesinde yer alıyor. Galatasaray, yüzde 72'lik final kazanma oranıyla dünyada rakipsiz bir noktada bulunuyor." şeklinde görüşlerini aktardı.

Basketbolda da iddialı bir kadro oluşturduklarını vurgulayan Dursun Özbek, "Erkek basketbolunda Ergin Ataman ile THY Avrupa Ligi'nde büyük hedeflere yürüyeceğiz. Kadınlarda Sırbistan ile olimpiyat üçüncülüğüne ulaşan koç Marina Maljkovic yönetiminde hırslı ve savaşan bir takım izleyeceğiz. Voleyboldaki yeni evimiz olan Daikin Park Voleybol Salonu'nda taraftarımızın oluşturduğu muhteşem atmosferle geçen sezonu aşan başarılara koşacağız." açıklamasında bulundu.

"Ekonomik sorunları çözmek için ciddi hamleler içindeyiz"

Galatasaray Kulübü Başkanı Özbek, kulübün içinde bulunduğu mali sorunları çözmek için önemli adımlar attıklarını kaydetti.

Riva'daki arazi için Emlak Konuk ile ön protokol imzaladıklarını aktaran Dursun Özbek, dergideki yazısında şu ifadelere yer verdi:

"Kulübün mali sorunlarını çözmek için de ciddi hamleler içindeyiz. Yeni forma sponsorumuz Nef ile önemli bir iş birliğine imza attık. Emlak Konut ile Riva ve Florya için stratejik bir ön protokol yaptık. Önümüzdeki dönemde bu protokolün hayata geçmesini sağlamak adına genel kurulumuzun karşısına çıkarak detaylı bir bilgilendirme yapacağız ve camiamızın desteğini isteyeceğiz. Bizler bu yola çıkarken 'daha güçlü, daha başarılı, daha büyük bir Galatasaray... Daima Galatasaray' demiştik. Camiamızla, taraftarımızla el ele kol kola bu yolda yürümeye devam ediyoruz. Önümüze çıkan engeller bizi yıldırmıyor. Aksine kararlılık ve azmimizi artırıyor."