Geri Dön
FutbolHükmen değil bileğinin hakkıyla

Hükmen değil bileğinin hakkıyla

Beşiktaş, Fernandes'e yapılan saldırı nedeniyle 'hükmen galibiyet' istediği, ‘kural hatası’ nedeniyle tekrarlanan maçta Kasımpaşa'yı bozguna uğrattı.

Hükmen değil bileğinin hakkıyla

Beşiktaş, Kasımpaşa'nın stoperi Ryan Donk'a şöyle güzel bir hediye alsın... Eğer Hollandalı ilk maçta o mızıkçılığı yapmasa karşılaşma tekrarlanmayacak, Kasımpaşa büyük ihtimalle 3 puanı almış olacaktı... Ancak Donk büyük fırsat sundu, Beşiktaş da o şansı en iyi şekilde kullandı... Ayağa kalktı Beşiktaş, yeniden takım oldu, özgüvenini geri kazandı...

Dün olağanüstü bir bir disiplinle oynadı siyah-beyazlılar, çok iyi bir gol yüzdesiyle oynadı, 3 puanı sonuna kadar hak ederek aldı. İlk yarı oyunun kontrolünü Kasımpaşa'ya verdi Beşiktaş. Biliç böyle olmasını istedi ve bunu avantaja çevirdi siyah-beyazlılar. Kazanılan toplarla çabuk hücum etmek ana stratejiydi. Ancak ilk gol oyunu rakip sahaya yıkarak geldi. Üstelik ilk maçtakinin kopyası gibi... 25'te Veli araya çok iyi bıraktı, Olcay içeri çevirdi, Almeida kalenin önünden golü yaptı: 1-0.

32'de ise Gökhan'ın kornerine kafayı Atiba vurdu, top Veli'ye çarptı ve boşta kaldı. Orada mücadeleyi bırakmayan Franco dokundu ve 2-0 oldu. 44'te ise Oğuzhan, Serdar'ı sağdan kaçırdı. Arka direğe gelen ortaya kafayı Olcay vurdu, top Erhan'a çarpıp boşta kalırken Veli tamamladı: 3-0.

Fakat her şey iyi giderken, kendi işini yine kendisi zorlaştırdı Beşiktaş. 49'da sarı kartı olan Serdar, Adem'in ayağına dalınca 2. sarıdan atıldı. Kalan bölümde baskı yedi siyah-beyazlılar ama iyi kapandı, direndi ve galibiyeti alıp şampiyonluk yarışına yeniden dahil oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber