Geri Dön
TrabzonsporTrabzonspor hız kesmiyor! Ahmet Ağaoğlu açıkladı '3 transfer daha...'

Trabzonspor hız kesmiyor! Ahmet Ağaoğlu açıkladı '3 transfer daha...'

Son olarak Mısırlı yıldız Trezeguet'yi kadrosuna katan Trabzonspor'da Başkan Ahmet Ağaoğlu taraftarlarına 3 transfer müjdesi daha verdi.

Trabzonspor hız kesmiyor! Ahmet Ağaoğlu açıkladı '3 transfer daha...'

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, yeni sezonun fikstür çekimin ardından açıklamalarda bulundu.

Ağaoğlu, yeni sezonun tüm takımlara hayırlı olmasını dilerken, "İnşallah mücadele seviyesinin yüksek olduğu, futbolun marka değerine değer katacak bir sezon yaşarız hep birlikte. Bütün futbolcularımıza sağlıklı ve başarılı, sakatlıktan uzak, performanslarının üst düzeyde olacağı bir sezon diliyorum." dedi.

İlk maçlarını deplasmanda ligin yeni takımı İstanbulspor'la yapacaklarını kaydeden Ağaoğlu, "Ama ligin, daha doğrusu ülke futbolunun en köklü takımlarından birisi. Süper Lig'deki ilk maçlarını bir önceki sezonun şampiyonu Trabzonspor'la oynayacaklar. Öyle ümit ediyorum ki, bizim açımızdan da baktığımız zaman iyi bir maç olacak. Avrupa kupaları için yapacak olduğumuz önemli hazırlık maçı olacak. Kendimizi çok daha iyi test edebileceğimiz, mücadele seviyesinin yüksek olacağı bir maç olacağı için, ayrıca bunun da Trabzonspor açısından baktığımız zaman yararlı olacağını, play-off öncesinde en ciddi sınav maçı olarak da değerlendirebileceğimi söyleyebilirim." diye konuştu.

"Kadroya sadece bir yabancı oyuncu dahil edebileceğiz"

Trabzonspor'un transferleriyle ilgili de konuşan Ağaoğlu, şöyle devam etti:

"Hocamızın talepleri doğrultusunda, talep ettiği 6 mevkinin 5'ine yapılacak olan transfer gerçekleştirildi. Sadece şu anda stoper bölgesinde 3 oyuncuyla görüşmelerimiz devam ediyor. Hocamızın ilk planda bizden talepleri bu doğrultudaydı. Kamuoyunda tabii çokça isim geçiyor. Farklı isimler de geçiyor farklı mevkiler de geçiyor. Ama herkesin işini şöyle kolaylaştıralım isterseniz. Bir; kadronuzda bulunduracağınız maksimum yabancı sayısı 14. Şimdi bunu yukarıdan aşağıya saydığımız zaman, ayrılacak olan yabancı futbolcularımızı da göz önünde bulundurduğumuzda, sadece ve sadece bir yabancı oyuncu, yani kadroya bir yabancı oyuncu dahil edebileceğiz. Genç oyuncu olarak 3-4 oyuncu katma şansımız var. Öyle bir hakkımız var. Federasyonun yayınlamış olduğu son transfer talimatı uyarınca. Ama daha sonra genç oyuncu olarak değerlendirileceği için kamp süresince hocamızın ihtiyaçları doğrultusunda ve izlemenin belirlemiş olduğu isimlerle gerçekleştirebileceğimiz veya o zaman gündeme gelebilecek olan transferler.

Yani şu anda bizim bir yabancı oyuncu transfer etme hakkımız var. Sadece bir mevkide 3 adayla görüşmelerimiz devam ediyor. Trezeguet sözleşmesini bugün imzaladık. Hayırlı uğurlu olsun. Zaten mevcut kadromuzu koruyarak, yani mevcut kadromuzdan veya mevcut ilk 11'imizden diyelim, sadece Nwakaeme'nin ayrıldığını biliyorsunuz. Onun yerine kiralık olarak Puchacz vardı. Onun yerine Eren geldi. Sağ beke Larsen'i aldık, orta sahaya Doğucan aynı şekilde. Geçen sene kadromuza kattığımız genç alternatif oyuncularımız var ve sol kanada da bugün gerçekleştirdiğimiz Trezeguet transferi ve sağ stoper mevkisine yapılacak olan bir transferimiz var. Bunu bu şekilde anlatmamdaki gaye sizlerin işini kolaylaştırmak. Çünkü yukarıdan aşağıya ben de saydığım zaman yabancı oyuncu sayısı 25-30'a çıkıyor. Yok böyle bir şey. Taraftarı da bu tür haberler, söylemlerle ümitlendirip farklı bir beklentinin içine sokmak istemiyorum."

Trabzonspor hız kesmiyor Ahmet Ağaoğlu açıkladı 3 transfer daha...