Geri Dön
FenerbahçeJorge Jesus: Kaybettiğim finallerden biri Sevilla karşısındaydı

Jorge Jesus: Kaybettiğim finallerden biri Sevilla karşısındaydı

Fenerbahçe'nin Portekizli teknik direktörü Jorge Jesus, UEFA Avrupa Ligi'nde Sevilla ile oynayacakları maç öncesi düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Jorge Jesus: Kaybettiğim finallerden biri Sevilla karşısındaydı

JORGE JESUS'UN AÇIKLAMALARI

Enner Valencia sonrası konuşan Jorge Jesus ise zor bir rakibe karşı mücadele edeceklerini şu sözlerle dile getirdi: "Güçlü bir takıma karşı oynayacağız. Bu turnuvada güzel tarihi olan bir takımla karşılaşacağız. İyi kadroya sahip, güçlü bir takımlar. Ancak bizim de bu turu geçecek gücümüz var.

'AVRUPA LİGİ FİNALİ'NİN HAYALİNİ KURUYORUM'

Avrupa Ligi'nde finale çıkmanın hayalini kurduğunu da itiraf eden Portekizli çalıştırıcı, "Tabii ki 3. kez Avrupa Ligi finali oynamanın hayalini kuruyorum. Kaybettiğim finallerden biri Sevilla karşısındaydı. Bu turu geçersek çeyrek finale kalacağız. Kura şansımız olursa, her şey olabilir diye düşünüyorum." dedi.

 

OYUN SİSTEMİ

Maçta uygulayacağı taktik ile ilgili soru üzerine Jesus, "Son 16 turuna kalırken iyi bir performans sergiledik. Hangi maçta hangi sistem en iyisi ise onunla oynadık. Yarın oynayacağımız sistem de daha önce oynadığımız bir sistem olacak. Avrupa Ligi'nde 10 maç oynadık. 7 galibiyet ve 3 beraberlik elde ettik. İyi sonuçlar alırken, birçok farklı sistem ve diziliş kullandık. Yarın da en uygun sistem neyse onunla oynayacağız. Ama bu, takımın alışık olmadığı bir şey olmayacak." şeklinde cevap verdi.

Ayrıca asıl hedeflerinin Süper Lig olduğunu da söyleyen Portekizli çalıştırıcı, "Bu turnuvada favori olmadığımızı biliyoruz. Ama biz de iyi bir performans sergiledik. Asıl hedefimiz Süper Lig'i kazanmak ancak Avrupa'da da gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz." ifadelerini kullandı. 

PLAY-OFF YORUMU

"Süper Lig'de Play-Off istiyor musunuz?" sorusuna ise Jesus, "Bugün Avrupa Ligi maçını konuşmak için buradayız. Türkiye Ligi için cevap veremem. Onu sonra konuşuruz. Ayrıca kimse bana fikir vermez. Düşüncelerim benim kafamdaki düşüncelerimdir." şeklinde cevap verdi.

Jorge Jesus: Kaybettiğim finallerden biri Sevilla karşısındaydı