Geri Dön
BeşiktaşTayfur Bingöl çıldırdı: Gel ayağımdan topu al diyor

Tayfur Bingöl çıldırdı: Gel ayağımdan topu al diyor

Galatasaray mağlubiyetinden sonra açıklamalarda bulunan Muleka ve Tayfur Bingöl "Fırsatları gole çeviremedik" açıklamasında bulundu.

Tayfur Bingöl çıldırdı: Gel ayağımdan topu al diyor

Beşiktaş'ta Jackson Muleka, Galatasaray'a karşı 2-1 kaybedilen karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Muleka, "Sonuçtan memnun değiliz. Kazanmaya gelmiştik. Şampiyonluğa oynuyorsanız bu tip maçları kazanmalısınız. Maçın başından itibaren konsantrasyon problemimiz vardı. Kaybettik ve hayal kırıklığına uğradık" dedi.

23 yaşındaki golcü futbolcu sözlerini, "Bu tip maçlarda hücum etkili olmalısınız. 2-3 pozisyon bulunca gole çevirmelisiniz. Fırsatlar yakaladık ama fırsatları yakaladığımızda konsantrasyonumuz yüksek değildi. Fırsatları gole çeviremedik. Bu tip maçlarda bu tip ayrıntılar önemlidir" diye tamamladı.

TAYFUR BİNGÖL: GEL AYAĞIMDAN TOPU AL DEDİ

Derbiyle ilgili konuşan Tayfur Bingöl "Maça çok iyi hazırlandık. Atmosferi biliyorduk. Birkaç tane çok net pozisyon yakaladık. Golle sonuçlandırabilsek sahadan galip ayrılabilirdik. Çok güzel zamanlar var önümüzde. Bunu telafi edebiliriz." dedi.

Top toplayıcı çocuğa tepkisiyle ilgili konuşan Tayfur Bingöl "Futbolcuların reaksiyonları, maç içinde yüksek olur. Karşı top toplayıcı çocuk, 'Ayağımdan topu al' dedi, 15-20 metre var. Biz bir arma taşıyoruz. Böyle seviyede futbol oynanan yerlerde bunun eğitimi verilmeli, azaltılmalı. Oyunu duraklatmak amaçlı top verilmiyor. Bunun eğitimi verilmeli." ifadelerini kullandı.

"Beşiktaş'ın konsantrasyonu nasıldı?" sorusunu yanıtlayan Tayfur Bingöl "Bence konsantrasyon eksikliği yoktu. Pozisyonları gole çevirsek daha farklı olurdu. Pozisyonlar sonuçlanınca iyi oluyor, sonuçlanmayınca mağlup oluyorsunuz." diyerek sözlerini noktaladı.