Geri Dön
SağlıkDiş Hekimi Sinan Emre Şekerci gülüş tasarımını anlattı

Diş Hekimi Sinan Emre Şekerci gülüş tasarımını anlattı

Ünlülerin diş hekimi Sinan Emre Şekerci gülüş tasarımında başarılı bir sonuç elde etmek için pek çok faktörün kusursuzca bir araya gelmesi gerektiğini belirtti.

Diş Hekimi Sinan Emre Şekerci gülüş tasarımını anlattı

“Gülüş tasarımında hastanın dişlerinde bir hazırlık yapılması gerekiyor. Bazı hastalarda bu hazırlık aşaması daha uzun olduğu gibi bazılarında ise daha kısa sürebiliyor. Bu hazırlık aşamasından sonra hastanın isteğine göre yapılan gülüş tasarımı üzerinde nihai karar verildikten sonra tasarım laboratuvara gönderilir ve alınan ölçülere göre özel fırınlarda bu porselen kaplamalar her bir diş için özel olarak üretilir. Fakat bu üretim aşamasının belki de gülüş tasarımının en önemli basamaklarından birisi olduğu genellikle atlanır. Her bir dişin sıradan bir kalıptan çıkmadığı ve aynen özel dikim bir takım elbise gibi dişe tam oturması için kullanılan porselen tozunun, fırınların ve tabii ki bu materyallere hayat veren teknisyenin deneyimi çok ama çok önemlidir.” Diyen Sinan Emre Şekerci istenilen sonuca ulaşmada diğer koşullara da değindi.

Diş Hekimi Şekerci “İstenilen renk, doku ve formun elde edilmesi için diş hekimi ve laboratuvar arasındaki uyum çok önemlidir. Belli aşamalarda diş teknisyeninin tasarımı hastanın üzerinde görmesi ve gerekli düzenlemeleri bu şekilde yapması istenilen sonucun elde edilmesinde çok önemli olduğunu belirten Diş Hekimi Sinan Emre Şekerci mükemmel sonuçlar elde etmek için laboratuvar ile çok yakın çalıştıklarını belirtti. Bazen istediğimiz sonucu elde edebilmek için bütün tasarım işleminin sıfırdan tekrar yapılması gerekebildiğini ve hastanın memnuniyetinin başarının en önemli belirteci olduğunu belirten Sinan Emre Şekerci hastaların yüzündeki mutluluğu görmek bütün emeklere değiyor” sözleri ile açıklamalarına son verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler