Moda dünyasında tabuları yıkan 11 manken 10 June, 16:01'de eklendi

Moda denilince herkesin aklına ilk önce o güzel, alımlı, bakımlı ve harika bir vücut ölçüsüne sahip mankenler geliyor. Ama bu mankenler tamamen moda dünyasının tabularını yıkıp geçmiştir.

1. Winnie Harlow 
Winnie Harlow, vitiligo adı verilen ve cilt pigmentasyonunun ihlal edildiği nadir bir cilt hastalığından mustaripti; çocukluğunda daima zorbalık altındaydı: diğer çocuklar ona "zebra" ya da "inek" dedi. Ancak genç kadının görünümünün oynayacağını kim bilebilirdi ki?
2.  Allison Harvard
Kocaman gözleri ve parlak makyajı ve hâlâ bir kız öğrenci olduğu sosyal ağlar ve forumlar üzerinde konuşuldu. Okul bittikten sonra, Allison, Winnie Harlow gibi, Amerika'nın Bir Sonraki En İyi Modeline çalıştı ve ikinci sırada yer aldı.
3. Diandra Forrest
Afrikalı bir Amerikalı albino olan Diandra, Bronx'ta yoksul bir ailede büyüdü. Çocukluğunda, akranları Diandra'yı yetiştirilen bir çocuk olarak gördüler ve sık sık ona zorbalık yaptılar. Ünlü fotoğrafçı Shameer Khan'ın sokakta yürürken fark ettiğinde ise her şey değişti.
4. Jillian Mercado
Jillian, kas distrofisi nedeniyle 17 yıldır tekerlekli sandalye kullanıyor. Modaya her zaman ilgi duydu ve sonunda bu konuda bir blog başlatmaya karar verdi ve anında popüler oldu. Moda şovlarının ön sıralarına hızla girdi ve ardından fotoğraf çekimlerine başladı.
 
5. Tess Holliday
Tess Holliday, çocukluktan beri modellik mesleğini hayal ediyordu, ama boyu 165 cm ve aşırı kilolu olduğu için şansının olmadığı söylendi. Şimdi bir model olarak çalışıyor ve hatta Vogue'nun kapağında bulundu.
6.  Brunette Moffy
Brunette Moffy'nin kariyeri neredeyse yanlışlıkla başladı. Arkadaşı, erkek arkadaşı moda fotoğrafçısı Tyler Lebon'a, POP dergisi için Moffy'nin birkaç fotoğrafını çekmesini istedi. Fotoğraflar sonrası iyi bir tanesi kapak üzerine yerleştirildi.
 
7.  Amazon Eve
Amazon Eve'nin boy yüksekliği 2.03 metre ve onu haklı olarak dünyanın en uzun modeli yapıyor. Modelleme kariyerine başlamadan önce Eve aktif olarak spora katıldı ve bir spor antrenörü olarak çalıştı. Ama O'na ün getiren şey televizyon dizisi American Horror Story'de oynaması oldu.
8.  Daphne Selfe
Bir çok mankenin belli bir yaş sonrasında popülerliğini kaybettiği ve modelliği bıraktığına şahit olduk. Ancak Selfe 88 yaşında ve hala bir çok mankene taş çıkarıyor :)
9. Shaun Ross
Ross'ta bir albino hastası. Ayrıca çocukken yediği dayak sonrası burnunda da eğrilme söz konusu. Ancak hiç bir dram Ross'un geri adım atmasına sebep olmamış ve kendisi hem iyi bir dansçı hem de 16 yaşından beri model.
10. Viktoria Modesta
Viktoria doğum sırasındaki tıbbi ihmal nedeniyle sol bacağının güçlü bir yerinden oynamıştır. Bundan sonra bacağının ampute edilmesine karar verene kadar 15 başarısız ameliyat geçirdi. Şimdi Modesta, popüler bir şarkıcı ve standart olmayan bir modeldir. Koleksiyonunda 8'den fazla protez var, bunların her biri ona eşsiz bir tarz sunuyor.
11.  Melanie Gaydos
Melanie nadir bir genetik hastalıkla doğdu: ektoderm displazi, kemik ve kıkırdak dokusunun gelişimini engelliyor. Bu, onun zamanımızın en olağanüstü modellerinden biri haline gelmesini engellemedi.