Merkür para evinizde

Filiz Özkol / filizozkol@yahoo.com |  30 Mart 2017 Perşembe - 2:30 | Son Güncelleme : 30 03 2017 - 2:30

Ay’ın ilk haftası Merkür para evinizde ilerleyecek. Maaşınızla ilgili talepleriniz için bu dönemde görüşme yapabilirsiniz.


Ay’ın ilk haftası Merkür para evinizde ilerleyecek. Maaşınızla ilgili talepleriniz için bu dönemde görüşme yapabilirsiniz. Daha iyi bir kariyer elde edecek, yeni anlaşmalar peşinde olacaksınız. Maddi hırslarınız ön planda olacak. Kendinizi güven içinde hissetmek istiyorsunuz. Paraya ve lükse olan merakınız, sizi daha çok çalışmaya yöneltecek. Çalışmanızın karşılığını alacağınız işler yapmak istiyorsunuz. Çevrenizde de sizin bu konudaki hırslarınıza eşlik edebilecek kişiler arayacaksınız.

Girişimler için beklemelisiniz

9 Nisan’dan sonra Merkür’ün geri hareketi maddi ilişkilerinizde de sorunlara neden olacak. Venüs de 12. evinizde olacak. İyi niyetle yaptığınız işler sorun çıkarabilir. Planlarınız bozulabilir ve görüşmek istediğiniz kişilere ulaşamayabilirsiniz. Bu tür olumsuz gibi görünen günleri de birikmiş işlerinizi toparlamanız için size verilen bir fırsat olarak değerlendirebilirsiniz. Başladığınız bir işi bu dönemde bitirebilirsiniz. Beklentilerinizde yavaşlamalar ve gecikmeler olabilir. Bunlara kafanızı fazla takmayarak, daha önce üzerine yoğunlaştığınız ve karar verdiğiniz konularınızı bir an önce bitirmeye çalışın. Bu arada bazı iş gecikmeleri de olabilir. Kişisel ilişkilerinizde rekabet ortamı yaratacaksınız. Aceleci tavırlarınız yüzünden zarar görmek istemiyorsanız dikkatli olmalısınız. Riskli olabilecek yeni girişimleriniz için, Merkür’ün ileri hareketi gelecek ayı beklemelisiniz.

Sağlığınızı önemseyin

Bu ay, eski bir rahatsızlığınız nüksedebilir. Bir arkadaşınız operasyon geçirebilir veya onu hastanede ziyaret edebilirsiniz. Dostlarınızın sağlık sorunlarıyla ilgilenebilirsiniz. Dişler, dizler ve kemiklere bu ay özellikle dikkat edilmeli. Ayrıca cildinize özen göstermeli ve ayak bileklerinizi korumalısınız. Uyku düzeniniz önemli. Çok çalışıyorsunuz, dinlenmeye özen göstermelisiniz. Yeni Ay’da yeni bir rejime başlangıç yapabilirsiniz. Meditasyon gibi kendinize dönük içsel düşünceleri, günlük koşturmalarınız arasında ön plana çıkartın. Bu ay, öfkelerinize hakim olduğunuz sürece sağlığınız bir sorun yaratmayacak. Kendinizi rahatlatacak ruhsal deneyimler, spiritüel konularla ilgilenebilir, hobilerinize vakit ayırabilir, sakin ortamları tercih edebilirsiniz.

Aşk sorgulaması

14 Nisan’a kadar Venüs retrosu önce kişisel evinizde daha sonra 12. bilinçaltı evinizde ilerleyecek. Seçeceğiniz arkadaşlarınızın çalışma hayatınızda size fayda sağlayacak tarzda olmalarına dikkat ediyorsunuz. Bu ortak organizasyon çalışmaları içinde birlikte olacağınız biri olabilir. Takıntılı ve platonik bir aşka da hazır olun. Ruhsal anlamda kendinizi güçlü hissedeceğiniz bu ay, sizi oyalayan yolculukları da gündeme getirecek. Yıllardır beklediğiniz fırsatların gündeme gelmesiyle, çalışmalarınız yüksek bir aktivite kazanacak. Başkalarının düşünceleri sizi ilgilendirmeyecek. 4 Nisan’dan sonra aşk ilişkinizde sır olmayı tercih edebilirsiniz. Bu günlerde karşınıza çıkacak olan kişilere dikkat etmelisiniz. Yasak aşk duyguları, sonradan başınızı ağrıtabilir. Çalıştığınız alanlarda da dikkat çekici kişiler aklınızı çelebilir. Yine bu dönemde, sıra dışı ortamlarda aniden ortaya çıkacak olan aşk ilişkileri, sizi zor durumda bırakacak şekilde mantık ve duygu karmaşası yaratabilir. İlişkinizde şimdiye kadar olmadığınız kadar çarpıcı duygular yaşayacaksınız. Kendinizi, karşı cins ile aranızda adını koymadığınız bir duygu karmaşası içinde bulabilirsiniz.

Egonuz güçleniyor

22 Nisan’da Mars iletişim evinize geçiyor. Güneş finans evinizde ilerlemeye başlıyor. İkna kabiliyetiniz oldukça yüksek seyrediyor. Hayal gücünüzü istediğiniz koşulları oluşturmakta kullanabilirsiniz. Pratik davranışlarınızla birçok kişinin önüne geçebilirsiniz. Bu nedenle de kişisel ilişkilerinizde rekabet ortamı yaratacaksınız. Fiziksel anlamda oldukça çekici ve aktif bir tavır içindesiniz. Uzun süredir gizlediğiniz planlarınız uygulama aşamasına gelirken, sevdiğiniz işleri pratik yaşama geçirmiş olacaksınız.

Grup: Ateş/öncü/erkeksi/pozitif

Yönetici Gezegen: Mars

Renk: Kırmızı

Değerli Taş: Yakut/Elmas