Geri Dön
MagazinMahsun Kırmızıgül Adıyaman'daki son durumu paylaştı!

Mahsun Kırmızıgül Adıyaman'daki son durumu paylaştı!

Şarkıcı ve yönetmen Mahsun Kırmızıgül, Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki yıkıcı depremlerin ardından afet bölgesine gitti. Ahbap Derneği ile koordineli şekilde çalışan Kırmızıgül, depremin en çok etkilediği illerden olan Adıyaman'daki son durumu paylaştı.

Mahsun Kırmızıgül Adıyaman'daki son durumu paylaştı!

Binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından afet bölgesine giden Mahsun Kırmızıgül, yakın arkadaşı ve meslektaşı Haluk Levent'in kurucusu olduğu Ahbap Derneği ile koordineli şekilde yardım çalışmalarına katılıyor.

"HAYATIMIN TOKADINI YEDİM"

Adıyaman'a gittikten sonra sosyal medyada art arda paylaşımlar yapan ünlü isim, Adıyaman'da halk geceyi sokaklarda geçiriyor. Binlerce insan yakınlarından bir ses, bir haber bekliyor. Ben çok duygusal sahneler, filmler çektiğimi sanıyormuşum. Oysa böylesi içimi ürperten, beni böylesine yıkan bir trajedi ile karşılaşmadım. İnanın hayatımın tokadını yedim" ifadelerini kullanmıştı.

"SÖZÜN TAM DA BİTTİĞİ YERDEYİM"

Depremin merkezinde insanlarımızın gözlerinde hâlâ yakınlarının sağ çıkma ihtimali ve umudu var. Karanlığın içinde bir iğne deliğindeki aydınlığa benziyor bu durum. Sarsılıyorum, kahroluyorum. Sözün tam da bittiği yerdeyim. Ama her şeye rağmen umudumuzu kaybetmeyeceğiz.

"BARINAK İÇİN SAHADAYIZ"

Instagram hesabından 'Acıyaman' mesajı ile bir video yayınlayan sanatçı, ildeki son durum hakkında bilgi verdi ve 'yardım' vurgusu yaptı.

Adıyaman'da arama kurtarma çalışmaları bitmek üzere. Depremin ikinci gününde kalabalık olan şehir gittikçe yalnızlaşıyor. Barınak için her güm ekibimle sahadayız. Özel insanlara çadır, battaniye, soba ulaştırmaya devam ediyoruz. Buradaki acılı insanlar hangi şartlarda nasıl yaşıyorlarsa, biz de onlarla aynı şartlarda yaşamaya çalışıyoruz. Araçların içinde, sokaklarda ateş başlarında sabahı bekliyoruz. İnsanlar kayıplarına ağlıyor, insanlar hala canının derdindeler. Lütfen yardım etmeye devam edin.