Erkekleri Mutululuktan Havaya Uçuran 5 Söz 02 October, 2:04'de eklendi

Erkekler de en az kadınlar kadar iltifatlara ihtiyaç duyuyorlar. İşte bunlardan birkaçı...

1.
Gerçekten de çok başarılısın
 
Sadece dış görünüşünü değil, bazen de aklını, beynini hedef almalısınız iltifatlarınızda. Bu tür iltifatlarda kendinisini özel ve farklı hissedecektir. “O işyeri sensiz yürümez.” ya da “Bu kadar işi nasıl yapabiliyorsun? Bravo!” gibi cümleler kurmaktan kaçınmayın!
2. Ellerine bayılıyorum!
Bir erkeğe “Çok yakışıklısın!” ya da “Seni çok beğeniyorum.” demek güzel ve etkileyici sözler. Ama karşınızdaki erkeği baştan çıkarabileceğiniz beğeni cümleleri bunlar değil. Karşınızdaki erkeğin vücudundaki bir noktayı ortaya çıkararak iltifat edin. Yani “Omuzlarını çok beğeniyorum.” ya da “Ellerine bayılıyorum.” gibi tek bir noktayı hedef alan cümleler  onu asıl etkileyen sözler olacaktır.
3.
Günümüz çok güzeldi
Bir erkekle geçirdiğiniz günün ardından ona bu cümleyi kurmayı tabi ilişkinizin devam etmesini istiyorsanız günün iyi değerlendirmesini muhakkak yapın ki doğru yolda olduğunu bilsin, bundan mutlu olsun. O sizi gün boyunca mutlu etmiş, siz ona bir cümle kurmuşsunuz çok mu?
 
4.
Sensiz ne yaparım ben?
Erkekler kendilerine ihtiyaç duyulmasından çok hoşlanırlar. Perdenizi astırmak, kavanoz açmak vs. bu gibi küçük işlerde dahi yardımcı olduklarında kendilerini kahraman gibi hissederler. Tabi, sizi aciz bir insan olarak algılamaması için bu durumu fazla abartmamakta fayda var. Siz de karşınızdaki erkeği etkilemek istiyorsanız bunlar gibi küçük işlerde ondan yardım isteyebilir, ardından bu durumu hedef alan iltifatlarla onun egosunu tam da istediği şekilde okşayabilirsiniz.
5.
Bu gömlek sana ne kadar da yakışmış…
Özene bezene giydiğimiz kıyafetlerin bize çok yakıştığını bilsek de bunu eşimizden ya da sevgilimizden duymaya da ihtiyaç duyarız. Ama erkeklerin de bu iltifatlardan hoşlandığını hiç düşünmeyiz. Kıyafetine özendiğini ve sizin için süslendiğini fark ettiğinizde ona iltifat etmekten kaçınmayın.