İnternette dönen 10 karanlık sır 05 March, 13:54'de eklendi

İnternet Hakkında Bilmediğimiz ve Gizemi Hala Çözülememiş 10 Bilgi

1. Webdriver Torso
Webdriver Torso bir süredir youtube'a video yüklemektedir. İlginç yanıysa her videosu 11 saniyedir ve mavi, kırmızı dikdörtgenlerden oluşmasıdır. Kimilerine göre şifrelenmiş mesajlardır kimilerine göre bizi uzaylı tehditlerine karşı uyarmaktadır. 
 
2. Valor Por Tamaulipas
Valor Por Tamaulipas adında açılan bir facebook sayfasıdır. Sahibinin kim olduğu bilinmiyor ve bu sayfa ne mi yapıyor? Meksika daki uyuşturucu şiddetiyle ilgili haberler yayınlıyordu. Buna karşılık uyuşturucu çetesi sayfanın sahibini veya ailesinin başına 46 bin dolar ödül koydu.
 
3.
A858DE45F56D9BC9
 
Reddit sitesinde (bir nevi facebook) A858DE45F56D9BC9 adıyla üye olan bir kullanıcı sitede her gün uzun şifreli mesajlar yolluyordu. Bu şifreler şifre kırıcı programlarla hala çözülmeye çalışılıyor ama bir sonuca varılamadı.
 
4. GhostNet
2009'da ifşa edilen siber casus programının merkezi Çin'deydi. Bir çok ulus ve hükümetin bilgisayarlarını ele geçiren bu casus yazılımı hiç bir ülke veya grup programı üstlenmedi.
 
5. İnternetin Kara Delikleri
2008'de bazı veriler ve mesajlar hiç var olmamış gibi ortadan kayboldu. Bunun sonucunda internet kesintileri ve sunucu çökmeleri yaşandı. Gizemi hala devam ediyor.
 
6. John Titor
Meşhur gelecekten gelen adam. Radyoda kendisinin gelecekten geldiğini iddaa etmişti ve kendisini çok büyük bir hayran kitlesi kazandırdı. Hepimiz onu bu fotoğrafıyla biliriz. Son mesajı 2001'de olan John Titor, 2015'de Nükleer Savaş çıkacağını söylemişti. Bakalım 2 ay kaldı eğer çıkarsa gerçekten gelecekten gelmiş demektir. :)
 
7. Cyberkut
2014'den beri NATO sitelerine saldıran bu hacker grubu Ukrayna karşıtı olmakla biliniyor. Üyelerine dair bir bilgi hala bulunamamasına rağmen bu grubun Rus İstihbaratıyla bağlantılı olduğu düşünülüyor.
 
8. Bitcoin
Bazılarımızın bildiği izi takip edilemeyen sanal para birimi. Kimin veya kimlerin icat ettiği hala gizemini koruyor. 2010'dan beri işletmecileri açıklama yapmıyor, kimlikleri hala belirlenemedi.
 
9. The Markovian Parallax Denigrate
Eski internet topluluğu olan Usenet, The Markovian Parallax Denigrate adı altında olan binlerce şifreli mesaj alıyordu. Şifre gizemini hala koruyor hala çözülemedi. 
 
10.
Cicada 3301
 
İnsanların çözmeleri için şifreli mesaj veya bulmaca tarzında şeyler paylaşan örgüt. Amaçları bilinmemekler beraber CIA'in işe alım testi olduğu düşünülüyor. Person of Interest dizisini izleyenler yoksa gerçekten de yapay zeka bizi izliyormu diye düşünmeye başladılar bile :)